Üzümlü Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Erzincan Üzümlü Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Üzümlü Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Üzümlü Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Babacan Mahallesi, Bahçeşehir Mahallesi, Büyük Kadağan Mahallesi, Ciminli Baba Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çay Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fırat Mahellesi Mahallesi, Geyikli Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Küçükkadağan Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi, Oruçlu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Piri Sami Mahallesi, Süleymanlı Mahellesi Mahallesi, Terzibaba Mahallesi, Üçler Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Erzincan Üzümlü Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Üzümlü belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Üzümlü mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Üzümlü Belediyesi E-İmar Durumu

Erzincan Üzümlü İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Üzümlü imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Üzümlü İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Üzümlü Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Üzümlü Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Üzümlü Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Üzümlü İmar Planı

1 – Sorgulamak için Üzümlü Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Erzincan Üzümlü ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Üzümlü Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Üzümlü Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Erzincan Üzümlü Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Erzincan iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Erzincan Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla