Erzincan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Erzincan Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Erzincan güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Erzincan Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Akşemsettin, Aktoprak, Akyazı, Alsancak, Arslanlı, Atatürk, Aziz Baba, Bahçelievler, Barbaros, Barış, Başbağlar, Başpınar, Bayrak, Bozyazı, Buğdaylı, Bulutlu, Büyükçakırman, Cemal Gürsel, Cumhuriyet, Çarşı, Çukurkuyu, Davarlı, Demetevler, Demirkent, Derebağ, Dereyurt, Erdene, Ergenekon, Ersevenler, Ertuğrul Gazi, Esentepe, Fatih, Gazi, Gölcük, Gülabibey, Güllüce, Halitpaşa, Hamidiye, Hancı, Hoca Ahmet Yesevi, Hocabey, Hürrempalangası, Işıkpınar, İnönü, İzzetpaşa, Karaağaç, Kavakyolu, Kazım Karabekir, Keklikkayası, Kızılay, Kurutilek, Mahmutlu, Menderes, Mengüceli, Mertekli, Mimar Sinan, Munzur, Mustafa Kemal Paşa, Osman Gazi, Osmanlı, Özgürlük, Paşa, Sancak, Sarıgöl, Selçuklu, Şehit Cengiz Topel, Şehit Serhat Yurtbaşı, Şehitserhat, Şelale, Taksim, Tepecik, Terzibaba, Ulalar, Üçkonak, Yalnızbağ, Yamaçlı, Yavuz Selim, Yenidoğan, Yenimahalle, Yeşilyurt, Yunus Emre Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Erzincan Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Erzincan Belediyesi E-İmar Durumu

Erzincan imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Erzincan Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Erzincan Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Erzincan İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Erzincan Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Erzincan Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Erzincan güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Trabzon Düzköy Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Erzincan iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Erzincan Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın