Torbalı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

İzmir Torbalı Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Torbalı güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Torbalı Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 19 Mayıs, Ahmetli, Alpkent, Arslanlar, Atalan, Atatürk, Ayrancılar, Bahçelievler, Bozköy, Bülbüldere, Cumhuriyet, Çakırbeyli, Çamlıca, Çapak, Çaybaşı, Dağkızılca, Dağteke, Demirci, Dirmil, Düverlik, Eğerci, Ertuğrul, Fevzi Çakmak, Gazi Mustafa Kemal, Göllüce, Helvacı, İnönü, İstiklal, Kaplancık, Karakızlar, Karakuyu, Karaot, Karşıyaka, Kazım Karabekir, Kırbaş, Kuşçuburun, Muratbey, Mustafa Kemal Atatürk, Naime, Ormanköy, Ortaköy, Özbey, Pamukyazı, Pancar, Sağlık, Saipler, Subaşı, Şehitler, Taşkesik, Tepeköy, Torbalı, Tulum, Türkmenköy, Yazıbaşı, Yedi Eylül, Yemişlik, Yeni, Yeniköy, Yeşilköy, Yoğurtçular Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

İzmir Torbalı Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Torbalı Belediyesi E-İmar Durumu

Torbalı imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Torbalı Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Torbalı Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

İzmir Torbalı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Torbalı Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Torbalı Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

İzmir Torbalı güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Erzurum Olur Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

İzmir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün İzmir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2/5 - (1 vote)

“Torbalı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama” üzerine bir yorum

Yorum yapın