Tavas Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Denizli Tavas Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Tavas Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Tavas Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akıncılar Mahallesi, Akyar Mahallesi, Alpa Mahallesi, Altınova Mahallesi, Avdan Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Baharlar Mahallesi, Bahçeköy Mahallesi, Balkıca Mahallesi, Çağırgan Mahallesi, Çalıköy Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Denizoluğu Mahallesi, Dereağzı Mahallesi, Derinkuyu Mahallesi, Ebecik Mahallesi, Garipköy Mahallesi, Gökçeler Mahallesi, Gümüşdere Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Hırka Mahallesi, Horasanlı Mahallesi, Karahisar Mahallesi, Kayaca Mahallesi, Kayapınar Mahallesi, Keçeliler Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kızılcabölük Mahallesi, Kozlar Mahallesi, Medet Mahallesi, Nikfer Mahallesi, Orta Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Pınarlar Mahallesi, Pınarlık Mahallesi, Samanlık Mahallesi, Sarabat Mahallesi, Seki Mahallesi, Sofular Mahallesi, Solmaz Mahallesi, Tekkeköy Mahallesi, Ulukent Mahallesi, Vakıf Mahallesi, Yahşiler Mahallesi, Yaka Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yorga Mahallesi, Yukarıboğaz Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Denizli Tavas Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Tavas belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Tavas mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Tavas Belediyesi E-İmar Durumu

Denizli Tavas İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Tavas imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Tavas İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Tavas Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Tavas Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Tavas Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Tavas İmar Planı

1 – Sorgulamak için Tavas Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Denizli Tavas ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Tavas Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Tavas Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Denizli Tavas Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Denizli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Denizli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

3.5/5 - (6 votes)

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla