Sinanpaşa Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Sinanpaşa Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sinanpaşa Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sinanpaşa Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akpınar Mahallesi, Ali Çetinkaya Mahallesi, Ambar Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bağdat Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalışlar Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Çınarlı Mahallesi, Çiğiltepe Mahallesi, Dibekbaşı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Halkalı Mahallesi, Hisar Mahallesi, Hozman Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Işık Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Küçüktepe Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Orta Mahallesi, Öğretmenler Mahallesi, Saray Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Zafer Mahallesi, Akçaşar Köyü, Akdeğirmen Köyü, Ayvalı Köyü, Balmahmut Köyü, Başkimse Köyü, Boyalı Köyü, Bulca Köyü, Çatkuyu Köyü, Çayhisar Köyü, Çobanözü Köyü, Elvanpaşa Köyü, Eyice Köyü, Garipce Köyü, Gezler Köyü, İğdeli Köyü, Karaca Ören Köyü, Kayadibi Köyü, Kınık Köyü, Nuh Köyü, Saraycık Köyü, Tazlar Köyü, Tokuşlar Köyü, Yıldırım Kemal Köyü, Yörük Mezarı Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Afyon Sinanpaşa Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sinanpaşa belediyesi E-imar uygulaması ile Sinanpaşa mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sinanpaşa Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon Sinanpaşa İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sinanpaşa imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sinanpaşa İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sinanpaşa Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sinanpaşa Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sinanpaşa Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sinanpaşa İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sinanpaşa Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Afyon Sinanpaşa ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sinanpaşa Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sinanpaşa Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sinanpaşa Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla