İstanbul Silivri imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Silivri Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Silivri E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Silivri İmar Planı Sorgulama

  Silivri imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Silivri İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Silivri İmara Açılacak Yerler

  Silivri Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Silivri Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Silivri ilçesindeki Akören, Alibey, Alipaşa, Bekirli, Beyciler, Büyük Çavuşlu, Büyük Kılıçlı, Büyük Sinekli, Cumhuriyet, Çanta Balaban, Çanta Sancaktepe, Çayırdere, Çeltik, Danamandıra, Değirmenköy Fevzipaşa, Değirmenköy İsmetpaşa, Fatih, Fener, Gazitepe, Gümüşyaka, Kadıköy, Kavaklı Hürriyet, Kavaklı İstiklal, Kurfallı, Küçük Kılıçlı, Küçük Sinekli, Mimar Sinan, Ortaköy, Piri Mehmet Paşa, Sayalar, Selimpaşa, Semizkumlar, Seymen, Yeni, Yolçatı mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.