Patnos Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ağrı Patnos Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Patnos Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Patnos Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 4 Nisan Mahallesi, Abdulvehap Küfrevi Mahallesi, Ahmed-İ Hani Mahallesi Mahallesi, Akbulut Mahallesi, Alpaslan Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Badişan Mahallesi, Budak Mahallesi, Cami Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çay Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Değirmen Mahallesi, İnönü Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sarısu Mahallesi, Selahaddini Eyyubi Mahallesi, Serhad Mahallesi, Süphan Dağı Mahallesi, Sütlü Pınar Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşil Çimen Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Akçaören Köyü, Akdilek Köyü, Aktepe Köyü, Akyemiş Köyü, Alatay Köyü, Andaçlı Köyü, Armutlu Köyü, Aşağıgöçmez Köyü, Aşağıkamışlı Köyü, Bağbaşı Köyü, Baltacık Köyü, Baştarla Köyü, Bozoğlak Köyü, Budak Köyü, Çakırbey Köyü, Çamurlu Köyü, Çaputlu Köyü, Çatmaoluk Köyü, Çavuşköy Köyü, Çiçek Köyü, Çimenli Köyü, Çukurbağ Köyü, Dağalan Köyü, Değirmendüzü Köyü, Demirören Köyü, Derecik Köyü, Dizginkale Köyü, Doğansu Köyü, Düzceli Köyü, Edremit Köyü, Ergeçli Köyü, Eryılmaz Köyü, Esenbel Köyü, Eskikonak Köyü, Gençali Köyü, Gökçeali Köyü, Gökoğlu Köyü, Gönlüaçık Köyü, Güllüce Köyü, Günbeli Köyü, Gündüz Köyü, Güvercinli Köyü, Hacılar Köyü, Hasandolu Köyü, Hisar Köyü, Karatoklu Köyü, Karbasan Köyü, Kaş Köyü, Kazanbey Köyü, Keçelbaba Köyü, Kızıltepe Köyü, Kızkapan Köyü, Koçaklar Köyü, Konakbeyi Köyü, Köseler Köyü, Kucak Köyü, Kuruyaka Köyü, Kuşkaya Köyü, Kürekli Köyü, Meydandağı Köyü, Mollaibrahim Köyü, Onbaşılar Köyü, Ortadamla Köyü, Oyacık Köyü, Örendik Köyü, Özdemir Köyü, Pirömer Köyü, Sağrıca Köyü, Sarıdibek Köyü, Suluca Köyü, Susuz Köyü, Tanyeli Köyü, Taşkın Köyü, Tepeli Köyü, Usluca Köyü, Uzunca Köyü, Uzungün Köyü, Üçoymak Köyü, Ürküt Köyü, Yalçınkaya Köyü, Yeşilhisar Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıdamla Köyü, Yukarıgöçmez Köyü, Yukarıkamışlı Köyü, Yukarıkülecik Köyü, Yurtöven Köyü, Yüncüler Köyü, Yürekveren Köyü, Zincirkale Köyü, Zirekli Köyü, Ziyaret Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ağrı Patnos Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Patnos belediyesi E-imar uygulaması ile Patnos mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Patnos Belediyesi E-İmar Durumu

Ağrı Patnos İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Patnos imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Patnos İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Patnos Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Patnos Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Patnos Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Patnos İmar Planı

1 – Sorgulamak için Patnos Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ağrı Patnos ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Patnos Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Patnos Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Patnos Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla