Patnos Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ağrı Patnos Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Patnos güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Patnos Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; 4 Nisan, Abdulvehap Küfrevi, Ahmed-İ Hani Mahallesi, Akbulut, Alpaslan, Atatürk, Badişan, Budak, Cami, Cumhuriyet, Çay, Çaybaşı, Değirmen, İnönü, Merkez, Sanayi, Sarısu, Selahaddini Eyyubi, Serhad, Süphan Dağı, Sütlü Pınar, Turgut Özal, Üzümlü, Yeni, Yeşil Çimen, Yeşilova, Yunusemre, Akçaören, Akdilek, Aktepe, Akyemiş, Alatay, Andaçlı, Armutlu, Aşağıgöçmez, Aşağıkamışlı, Bağbaşı, Baltacık, Baştarla, Bozoğlak, Budak, Çakırbey, Çamurlu, Çaputlu, Çatmaoluk, Çavuşköy, Çiçek, Çimenli, Çukurbağ, Dağalan, Değirmendüzü, Demirören, Derecik, Dizginkale, Doğansu, Düzceli, Edremit, Ergeçli, Eryılmaz, Esenbel, Eskikonak, Gençali, Gökçeali, Gökoğlu, Gönlüaçık, Güllüce, Günbeli, Gündüz, Güvercinli, Hacılar, Hasandolu, Hisar, Karatoklu, Karbasan, Kaş, Kazanbey, Keçelbaba, Kızıltepe, Kızkapan, Koçaklar, Konakbeyi, Köseler, Kucak, Kuruyaka, Kuşkaya, Kürekli, Meydandağı, Mollaibrahim, Onbaşılar, Ortadamla, Oyacık, Örendik, Özdemir, Pirömer, Sağrıca, Sarıdibek, Suluca, Susuz, Tanyeli, Taşkın, Tepeli, Usluca, Uzunca, Uzungün, Üçoymak, Ürküt, Yalçınkaya, Yeşilhisar, Yeşilyurt, Yukarıdamla, Yukarıgöçmez, Yukarıkamışlı, Yukarıkülecik, Yurtöven, Yüncüler, Yürekveren, Zincirkale, Zirekli, Ziyaret Köyü güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Ağrı Patnos Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Patnos Belediyesi E-İmar Durumu

Patnos imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Patnos Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Patnos Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Ağrı Patnos ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Patnos Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mazıdağı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Patnos Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Patnos Belediyesi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın