Patnos Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ağrı Patnos Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Patnos Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Patnos Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 4 Nisan, Abdulvehap Küfrevi, Ahmed-İ Hani Mahallesi, Akbulut, Alpaslan, Atatürk, Badişan, Budak, Cami, Cumhuriyet, Çay, Çaybaşı, Değirmen, İnönü, Merkez, Sanayi, Sarısu, Selahaddini Eyyubi, Serhad, Süphan Dağı, Sütlü Pınar, Turgut Özal, Üzümlü, Yeni, Yeşil Çimen, Yeşilova, Yunusemre, Akçaören, Akdilek, Aktepe, Akyemiş, Alatay, Andaçlı, Armutlu, Aşağıgöçmez, Aşağıkamışlı, Bağbaşı, Baltacık, Baştarla, Bozoğlak, Budak, Çakırbey, Çamurlu, Çaputlu, Çatmaoluk, Çavuşköy, Çiçek, Çimenli, Çukurbağ, Dağalan, Değirmendüzü, Demirören, Derecik, Dizginkale, Doğansu, Düzceli, Edremit, Ergeçli, Eryılmaz, Esenbel, Eskikonak, Gençali, Gökçeali, Gökoğlu, Gönlüaçık, Güllüce, Günbeli, Gündüz, Güvercinli, Hacılar, Hasandolu, Hisar, Karatoklu, Karbasan, Kaş, Kazanbey, Keçelbaba, Kızıltepe, Kızkapan, Koçaklar, Konakbeyi, Köseler, Kucak, Kuruyaka, Kuşkaya, Kürekli, Meydandağı, Mollaibrahim, Onbaşılar, Ortadamla, Oyacık, Örendik, Özdemir, Pirömer, Sağrıca, Sarıdibek, Suluca, Susuz, Tanyeli, Taşkın, Tepeli, Usluca, Uzunca, Uzungün, Üçoymak, Ürküt, Yalçınkaya, Yeşilhisar, Yeşilyurt, Yukarıdamla, Yukarıgöçmez, Yukarıkamışlı, Yukarıkülecik, Yurtöven, Yüncüler, Yürekveren, Zincirkale, Zirekli, Ziyaret Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ağrı Patnos Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Patnos belediyesi E-imar uygulaması ile Patnos mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Patnos Belediyesi E-İmar Durumu

Ağrı Patnos İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Patnos imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Eleşkirt Belediyesi Rayiç Bedel Sorgulama 2023

Patnos İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Patnos Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Patnos Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Patnos Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Patnos İmar Planı

1 – Sorgulamak için Patnos Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ağrı Patnos ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Patnos Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Patnos Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Patnos Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla