Pamukkale Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Denizli Pamukkale Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Pamukkale Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Pamukkale Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 15 Mayıs Mahallesi, Akçapınar Mahallesi, Akdere Mahallesi, Akhan Mahallesi, Akköy Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Anafartalar Mahallesi, Asmalıevler Mahallesi, Atalar Mahallesi, Bağbaşı Mahallesi, Belenardıç Mahallesi, Cankurtaran Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çeşmebaşı Mahallesi, Deliktaş Mahallesi, Develi Mahallesi, Dokuzkavaklar Mahallesi, Eldenizli Mahallesi, Eymir Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fesleğen Mahallesi, Goncalı Mahallesi, Gökpınar Mahallesi, Gölemezli Mahallesi, Gözler Mahallesi, Güzelköy Mahallesi, Güzelpınar Mahallesi, Hacıkaplanlar Mahallesi, Haytabey Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Irlıganlı Mahallesi, İncilipınar Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kale Mahallesi, Karahayıt Mahallesi, Karakova Mahallesi, Karakurt Mahallesi, Karataş Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavakbaşı Mahallesi, Kayıhan Mahallesi, Kervansaray Mahallesi, Kınıklı Mahallesi, Kocadere Mahallesi, Korucuk Mahallesi, Kurtluca Mahallesi, Kuşpınar Mahallesi, Küçükdere Mahallesi, Mehmetçik Mahallesi, Pamukkale Mahallesi, Pelitlibağ Mahallesi, Pınarkent Mahallesi, Siteler Mahallesi, Tekke Mahallesi, Topraklık Mahallesi, Uzunpınar Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yukarışamlı Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Zeytinköy Mahallesi, Zümrüt Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Denizli Pamukkale Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Pamukkale belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Pamukkale mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Pamukkale Belediyesi E-İmar Durumu

Denizli Pamukkale İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Pamukkale imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Pamukkale İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Pamukkale Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Pamukkale Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Pamukkale Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Pamukkale İmar Planı

1 – Sorgulamak için Pamukkale Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Denizli Pamukkale ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Pamukkale Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Pamukkale Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Denizli Pamukkale Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Denizli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Denizli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla