Ortaköy Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Aksaray Ortaköy Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Ortaköy Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Ortaköy Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Balcı , Çankaya , Esentepe , Fatih , İstiklal , Karşı , Kızılay , Maltepe , Mehmet Akif Ersoy , Plevne , Yeni , Zafer , Akpınar , Bozkır , Camuzluk , Ceceli , Cumali , Çatin , Çiftevi , Devedamı , Durhasanlı , Gökkaya , Gökler , Hacıibrahimuşağı , Hacımahmutuşağı , Harmandalı , Hıdırlı , Hocabeyli , Karapınar , Kümbet , Namlıkışla , Oğuzlar , Ozancık , Pınarbaşı , Pirli , Reşadiye , Salarıalaca , Salarıgödeler , Sarıkaraman , Satansarı , Seksenuşağı , Yıldırımlar Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Aksaray Ortaköy Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Ortaköy belediyesi E-imar uygulaması ile Ortaköy mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Ortaköy Belediyesi E-İmar Durumu

Aksaray Ortaköy İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Ortaköy imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Ortaköy İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Ortaköy Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Ortaköy Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Ortaköy Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Ortaköy İmar Planı

1 – Sorgulamak için Ortaköy Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Aksaray Ortaköy ilçesi Balcı Mahallesi, Çankaya Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karşı Mahallesi, Kızılay Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Plevne Mahallesi, Yeni Mahallesi, Zafer Mahallesi, Akpınar Köyü, Bozkır Köyü, Camuzluk Köyü, Ceceli Köyü, Cumali Köyü, Çatin Köyü, Çiftevi Köyü, Devedamı Köyü, Durhasanlı Köyü, Gökkaya Köyü, Gökler Köyü, Hacıibrahimuşağı Köyü, Hacımahmutuşağı Köyü, Harmandalı Köyü, Hıdırlı Köyü, Hocabeyli Köyü, Karapınar Köyü, Kümbet Köyü, Namlıkışla Köyü, Oğuzlar Köyü, Ozancık Köyü, Pınarbaşı Köyü, Pirli Köyü, Reşadiye Köyü, Salarıalaca Köyü, Salarıgödeler Köyü, Sarıkaraman Köyü, Satansarı Köyü, Seksenuşağı Köyü, Yıldırımlar Köyü, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Ortaköy Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Ortaköy Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Ortaköy Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Aksaray iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aksaray Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla