Aksaray Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Aksaray Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Aksaray güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Aksaray Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Alasakallı, Aratol Bahçeli, Aratol İstiklal, Aydınlar, Bahçeli, Bahçesaray, Bayrambaba, Bedir Muhtar, Boğaziçi, Büyük Bölcek, Coğlaki, Cumhuriyet, Çalışkan, Çerdiğin, Çiftlik, Çimeli, Dere, Divanoğlu, Ereğlikapı, Erenler, Fatih, Gazi, Gülhane, Hacıhasanlı, Hacılar Harmanı, Hamidiye, Hasas, Hürriyet, İstiklal, Kalanlar, Kılıçaslan, Kırımlı, Kirazlı, Köseli, Kurtuluş, Küçük Bölcek, Laleli, Medeni, Mehmet Akif Ersoy, Meydan, Minarecik, Muhsin Çelebi, Nakkaş, Pamucak, Parabaşlı, Paşacık, Pınar, Sanayi, Selçuklu, Sofular, Somuncu Baba, Şamlı, Şeyhhamit, Şifahane, Tacin, Taşpazar, Yavuz Selim, Yavuz Sultan Selim, Yeni Cami, Yenimahalle, Yeşilçam, Yunus Emre, Zafer, Zincirli Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Aksaray Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Aksaray Belediyesi E-İmar Durumu

Aksaray imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Aksaray Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Aksaray Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Aksaray Merkez İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Aksaray Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Aksaray Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Aksaray Belediyesi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Derbent Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Aksaray iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Aksaray Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın