Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Mustafakemalpaşa E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Mustafakemalpaşa Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Mustafakemalpaşa Belediyesine ait ödeme noktaları veya Mustafakemalpaşa Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Mustafakemalpaşa E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Mustafakemalpaşa Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Mustafakemalpaşa Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Mustafakemalpaşa Emlak Vergisi İşlemleri:Mustafakemalpaşa Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/bursa-belediyeleri linkine tıklayarak Mustafakemalpaşa Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Mustafakemalpaşa Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Mustafakemalpaşa Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Mustafakemalpaşa Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

Mustafakemalpaşa Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer Bursa belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Mustafakemalpaşa Emlak Vergisi Muafiyeti

Mustafakemalpaşa Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Dörtdivan Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Mustafakemalpaşa Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın