Midyat Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mardin Midyat Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Midyat Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Midyat Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acırlı Mahallesi, Adaklı Mahallesi, Akçakaya Mahallesi, Altıntaş Mahallesi, Anıtlı Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Barıştepe Mahallesi, Başyurt Mahallesi, Bethkustan Mahallesi, Budaklı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaldere Mahallesi, Çalpınar Mahallesi, Çamyurt Mahallesi, Çandarlı Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Danışman Mahallesi, Doğançay Mahallesi, Doğanyazı Mahallesi, Dolunay Mahallesi, Düzgeçit Mahallesi, Düzoba Mahallesi, Eğlence Mahallesi, Elbeğendi Mahallesi, Erişti Mahallesi, Gelinkaya Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gülgöze Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Güngören Mahallesi, Güven Mahallesi, Hanlar Mahallesi, Harmanlı Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İkizdere Mahallesi, İzbırak Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kayalıpınar Mahallesi, Kutlubey Mahallesi, Mercimekli Mahallesi, Narlı Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Ortaçarşı Mahallesi, Oyuklu Mahallesi, Pelitli Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Sarıkaya Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Seyitler Mahallesi, Sivrice Mahallesi, Söğütlü Mahallesi, Şenköy Mahallesi, Taşlıburç Mahallesi, Tepeli Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Tulgalı Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Üçağıl Mahallesi, Yayvantepe Mahallesi, Yemişli Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi, Yolbaşı Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yuvalı Mahallesi, Ziyaret Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mardin Midyat Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Midyat belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Midyat mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Midyat Belediyesi E-İmar Durumu

Mardin Midyat İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Midyat imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Midyat İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Midyat Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Midyat Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Midyat Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Midyat İmar Planı

1 – Sorgulamak için Midyat Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mardin Midyat ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Midyat Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Midyat Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mardin Midyat Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mardin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mardin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla