Malkara Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Tekirdağ Malkara Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Malkara Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Malkara Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ahievren Mahallesi, Ahmetpaşa Mahallesi, Aksakal Mahallesi, Alaybey Mahallesi, Allıışık Mahallesi, Bağpınarı Mahallesi, Balabancık Mahallesi, Ballı Mahallesi, Ballısüle Mahallesi, Batkın Mahallesi, Bayramtepe Mahallesi, Cami Atik Mahallesi, Çavuşköy Mahallesi, Çınaraltı Mahallesi, Çınarlıdere Mahallesi, Çimendere Mahallesi, Danişment Mahallesi, Davuteli Mahallesi, Deliller Mahallesi, Demircili Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Deveci Mahallesi, Develi Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Dolu Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Emirali Mahallesi, Esendik Mahallesi, Evrenbey Mahallesi, Gazibey Mahallesi, Gönence Mahallesi, Gözsüz Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Hacıevhat Mahallesi, Hacısungur Mahallesi, Halıç Mahallesi, Hasköy Mahallesi, Hemit Mahallesi, Hereke Mahallesi, Izgar Mahallesi, İbribey Mahallesi, İbrice Mahallesi, İshakça Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Kalaycı Mahallesi, Karacagür Mahallesi, Karacahalil Mahallesi, Karaiğdemir Mahallesi, Karamurat Mahallesi, Kavakçeşme Mahallesi, Kermeyan Mahallesi, Kırıkali Mahallesi, Kiremitlik Mahallesi, Kozyörük Mahallesi, Kuyucu Mahallesi, Küçükhıdır Mahallesi, Kürtüllü Mahallesi, Mestanlar Mahallesi, Müstecep Mahallesi, Pirinççeşme Mahallesi, Sağlamtaş Mahallesi, Sarıpolat Mahallesi, Sarıyar Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Sırtbey Mahallesi, Şahin Mahallesi, Tekkeköy Mahallesi, Teteköy Mahallesi, Vakıfiğdemir Mahallesi, Yaylagöne Mahallesi, Yaylaköy Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenidibek Mahallesi, Yılanlı Mahallesi, Yörücek Mahallesi, Yörük Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Tekirdağ Malkara Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Malkara belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Malkara mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Malkara Belediyesi E-İmar Durumu

Tekirdağ Malkara İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Malkara imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Malkara İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Malkara Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Malkara Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Malkara Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Malkara İmar Planı

1 – Sorgulamak için Malkara Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Tekirdağ Malkara ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Malkara Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Malkara Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Tekirdağ Malkara Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Tekirdağ iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Tekirdağ Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla