Kütahya Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kütahya Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kütahya Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kütahya Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 100. Yıl Mahallesi, 30 Ağustos Mahallesi, 75. Yıl Mahallesi, Ağaçköy Mahallesi, Akkent Mahallesi, Alayunt Mahallesi, Alipaşa Mahallesi, Andız Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Balıklı Mahallesi, Bozcahöyük Mahallesi, Bölücek Mahallesi, Börekçiler Mahallesi, Cedit Mahallesi, Cemalettin Mahallesi, Civli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalca Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Enne Mahallesi, Evliya Çelebi Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fuatpaşa Mahallesi, G. Kemal Mahallesi, Gaybiefendi Mahallesi, Geven Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Güveççi Mahallesi, Hacıazizler Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, İkizüyük Mahallesi, İnköy Mahallesi, İshak Seydi Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kırgıllı Mahallesi, Kirazpınar Mahallesi, Kumarı Mahallesi, Lala Hüseyin Paşa Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Maruf Mahallesi, Mecidiye Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Meydan Mahallesi, Müderris Mahallesi, Ok Meydanı Mahallesi, Okçu Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Parmakören Mahallesi, Paşam Sultan Mahallesi, Perli Mahallesi, Pirler Mahallesi, Saray Mahallesi, Servi Mahallesi, Seyitler Mahallesi, Siner Mahallesi, Sofu Mahallesi, Sultanbağı Mahallesi, Şair Şeyhi Dumlupınar Mahallesi, Vefa Mahallesi, Yeni Bosna Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Zafertepe Mahallesi, Ziğra Mahallesi, Ziraat Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kütahya Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kütahya belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kütahya mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kütahya Belediyesi E-İmar Durumu

Kütahya İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kütahya imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kütahya İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kütahya Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kütahya Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kütahya Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kütahya İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kütahya Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kütahya İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kütahya Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kütahya Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kütahya Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kütahya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kütahya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla