Kozan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Adana Kozan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kozan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kozan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Acarmantaş ,Ağlıboğaz ,Akarca ,Akçalıuşağı ,Akdam ,Akkaya ,Alapınar ,Andıl ,Arslanlı ,Arslanpaşa ,Aydın ,Ayşehoca ,Bağlar ,Bağözü ,Bağtepe ,Boztahta ,Bucak ,Bulduklu ,Cumhuriyet ,Çamdere ,Çamlarca ,Çanaklı ,Çandık ,Çelenuşağı ,Çobanpınarı ,Çokak ,Çukurören ,Çulluuşağı ,Çürüklü ,Damyeri ,Dikilitaş ,Dilekkaya ,Doğanalanı ,Duraluşağı ,Durmuşlu ,Düzağaç ,Enizçakırı ,Ergenuşağı ,Eskikabasakal ,Eskimantaş ,Faydalı ,Ferhatlı ,Gazi ,Gedikli ,Gökçeyol ,Gökgöz ,Görbeyaz ,Güneri ,Hacıbeyli ,Hacımirzalı ,Hacıuşağı ,Hamam ,Ilıca ,Işıkkaya ,Işıklı ,İdemköy ,Kabaktepe ,Kahveli ,Kalkumaç ,Kapıkaya ,Karabucak ,Karacaoğlan ,Karacaören ,Karahamzalı ,Karanebili ,Kemerköy ,Kıbrıslar ,Kızıllar ,Kızlarsekisi ,Köseli ,Kuytucak ,Kuyubeli ,Kuyuluk ,Mahmutlu ,Mahyalar ,Marankeçili ,Minnetli ,Orçan ,Oruçlu ,Örendere ,Özbaşı ,Pekmezci ,Postkabasakal ,Salmanlı ,Şerifli ,Şevkiye ,Taş ,Tavşantepe ,Tepecikören ,Tufanlı ,Tufanpaşa ,Turgutlu ,Turunçlu ,Türkeli ,Varsaklar ,Velicanlı ,Yanalerik ,Yarımoğlu ,Yassıçalı ,Yeniköy ,Yukarıkeçili ,Yüksekören ,Zerdali Mahalleleri ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Adana Kozan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kozan belediyesi E-imar uygulaması ile Kozan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Kozan Belediyesi E-İmar Durumu

Adana Kozan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kozan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kozan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kozan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kozan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kozan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kozan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kozan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Adana Kozan ilçesi Acarmantaş Mahallesi,Ağlıboğaz Mahallesi,Akarca Mahallesi,Akçalıuşağı Mahallesi,Akdam Mahallesi,Akkaya Mahallesi,Alapınar Mahallesi,Andıl Mahallesi,Arslanlı Mahallesi,Arslanpaşa Mahallesi,Aydın Mahallesi,Ayşehoca Mahallesi,Bağlar Mahallesi,Bağözü Mahallesi,Bağtepe Mahallesi,Boztahta Mahallesi,Bucak Mahallesi,Bulduklu Mahallesi,Cumhuriyet Mahallesi,Çamdere Mahallesi,Çamlarca Mahallesi,Çanaklı Mahallesi,Çandık Mahallesi,Çelenuşağı Mahallesi,Çobanpınarı Mahallesi,Çokak Mahallesi,Çukurören Mahallesi,Çulluuşağı Mahallesi,Çürüklü Mahallesi,Damyeri Mahallesi,Dikilitaş Mahallesi,Dilekkaya Mahallesi,Doğanalanı Mahallesi,Duraluşağı Mahallesi,Durmuşlu Mahallesi,Düzağaç Mahallesi,Enizçakırı Mahallesi,Ergenuşağı Mahallesi,Eskikabasakal Mahallesi,Eskimantaş Mahallesi,Faydalı Mahallesi,Ferhatlı Mahallesi,Gazi Mahallesi,Gedikli Mahallesi,Gökçeyol Mahallesi,Gökgöz Mahallesi,Görbeyaz Mahallesi,Güneri Mahallesi,Hacıbeyli Mahallesi,Hacımirzalı Mahallesi,Hacıuşağı Mahallesi,Hamam Mahallesi,Ilıca Mahallesi,Işıkkaya Mahallesi,Işıklı Mahallesi,İdemköy Mahallesi,Kabaktepe Mahallesi,Kahveli Mahallesi,Kalkumaç Mahallesi,Kapıkaya Mahallesi,Karabucak Mahallesi,Karacaoğlan Mahallesi,Karacaören Mahallesi,Karahamzalı Mahallesi,Karanebili Mahallesi,Kemerköy Mahallesi,Kıbrıslar Mahallesi,Kızıllar Mahallesi,Kızlarsekisi Mahallesi,Köseli Mahallesi,Kuytucak Mahallesi,Kuyubeli Mahallesi,Kuyuluk Mahallesi,Mahmutlu Mahallesi,Mahyalar Mahallesi,Marankeçili Mahallesi,Minnetli Mahallesi,Orçan Mahallesi,Oruçlu Mahallesi,Örendere Mahallesi,Özbaşı Mahallesi,Pekmezci Mahallesi,Postkabasakal Mahallesi,Salmanlı Mahallesi,Şerifli Mahallesi,Şevkiye Mahallesi,Taş Mahallesi,Tavşantepe Mahallesi,Tepecikören Mahallesi,Tufanlı Mahallesi,Tufanpaşa Mahallesi,Turgutlu Mahallesi,Turunçlu Mahallesi,Türkeli Mahallesi,Varsaklar Mahallesi,Velicanlı Mahallesi,Yanalerik Mahallesi,Yarımoğlu Mahallesi,Yassıçalı Mahallesi,Yeniköy Mahallesi,Yukarıkeçili Mahallesi,Yüksekören Mahallesi,Zerdali Mahallesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kozan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kozan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kozan Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Adana iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adana Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla