Antalya Korkuteli Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

  Korkuteli E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Korkuteli Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

  Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
  1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
  2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

  Korkuteli Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

  Antalya Korkuteli Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Korkuteli Belediyesine ait ödeme noktaları veya Korkuteli Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Korkuteli E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

  Korkuteli Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Korkuteli Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Korkuteli Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Korkuteli Emlak Vergisi İşlemleri:Korkuteli Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/antalya-belediyeleri linkine tıklayarak Korkuteli Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Korkuteli Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Korkuteli Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Korkuteli Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

  Korkuteli Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer Antalya belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

  Korkuteli Emlak Vergisi Muafiyeti

  Korkuteli Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

  Korkuteli Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

  Paylaş.