Kdz.Ereğli Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Zonguldak Kdz.Ereğli Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Kdz.Ereğli güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Kdz.Ereğli Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Akarca, Armutçuk, Bağlık, Balı, Bekyeri, Belen, Belenyeni, Bölücek, Çengel, Dağlar, Elma Tepe, Geyikbeli, Gökçeler, Göktepe, Güldere, Hamzafakılı, Kavaklık, Kepez, Kestaneci, Kırmacı, Kışla, Kıyıcak, Kirmanlı, Kocaali, Korubaşı, Köseler, Merkez, Murtaza, Müftü, Orhanlar, Ömerli, Ören, Örencik, Sarıkaya, Sarıkokmaz, Seyit Ahmetli, Sinitli, Süleymanlar, Şehitlik, Topçalı, Uzunçayır, Uzunmehmet, Yeni Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Zonguldak Kdz.Ereğli Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Kdz.Ereğli Belediyesi E-İmar Durumu

Kdz.Ereğli imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Kdz.Ereğli Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Kdz.Ereğli Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Zonguldak Kdz.Ereğli ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Kdz.Ereğli Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Kdz.Ereğli Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Zonguldak Kdz.Ereğli güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Çelebi Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Zonguldak iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Zonguldak Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın