Karaisalı Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Adana Karaisalı Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Karaisalı Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Karaisalı Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçalı Mahallesi,Aktaş Mahallesi,Altınova Mahallesi,Aşağıbelemedik Mahallesi,Aşağıyörükler Mahallesi,Ayakkıf Mahallesi,Barakdağı Mahallesi,Başkıf Mahallesi,Bekirli Mahallesi,Beydemir Mahallesi,Bolacalı Mahallesi,Bucak Mahallesi,Çakallı Mahallesi,Çatalan Mahallesi,Çeceli Mahallesi,Çevlik Mahallesi,Çocuklar Mahallesi,Çorlu Mahallesi,Çukur Mahallesi,Demirçit Mahallesi,Döşekevi Mahallesi,Durak Mahallesi,Eğlence Mahallesi,Emelcik Mahallesi,Etekli Mahallesi,Fettahlı Mahallesi,Filikli Mahallesi,Gildirli Mahallesi,Gökhasanlı Mahallesi,Gülüşlü Mahallesi,Güvenç Mahallesi,Hacılı Mahallesi,Hacımusalı Mahallesi,Kaledağı Mahallesi,Kapıkaya Mahallesi,Karahasanlı Mahallesi,Karakılıç Mahallesi,Karakuyu Mahallesi,Karapınar Mahallesi,Kıralan Mahallesi,Kırıklı Mahallesi,Kocaveliler Mahallesi,Körüklü Mahallesi,Kuşcusofulu Mahallesi,Kuyucu Mahallesi,Kuzgun Mahallesi,Maraşlı Mahallesi,Merkezboztahta Mahallesi,Murtçukuru Mahallesi,Nergizlik Mahallesi,Nuhlu Mahallesi,Ömerli Mahallesi,Sadıkali Mahallesi,Sarımehmetli Mahallesi,Saypınar Mahallesi,Selampınar Mahallesi,Tatık Mahallesi,Topaktaş Mahallesi,Topkaralı Mahallesi,Torunsolaklı Mahallesi,Tümenli Mahallesi,Yazıbaşı Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Adana Karaisalı Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karaisalı belediyesi E-imar uygulaması ile Karaisalı mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Karaisalı Belediyesi E-İmar Durumu

Adana Karaisalı İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Karaisalı imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Karaisalı İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Karaisalı Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Karaisalı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Karaisalı Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Karaisalı İmar Planı

1 – Sorgulamak için Karaisalı Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Adana Karaisalı ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Karaisalı Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Karaisalı Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Karaisalı Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Adana iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adana Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla