Hayrabolu Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Tekirdağ Hayrabolu Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Hayrabolu E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Hayrabolu Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Hayrabolu Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Tekirdağ Hayrabolu Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Hayrabolu Belediyesine ait ödeme noktaları veya Hayrabolu Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Hayrabolu E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Hayrabolu Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Hayrabolu Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Hayrabolu Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Hayrabolu Emlak Vergisi İşlemleri:Hayrabolu Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/tekirdag-belediyeleri linkine tıklayarak Hayrabolu Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Hayrabolu Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Hayrabolu Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Hayrabolu Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

Hayrabolu Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer Tekirdağ belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hayrabolu Emlak Vergisi Muafiyeti

Hayrabolu Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şabanözü Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Hayrabolu Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post

Yorum yapın