Gölyaka Belediyesi İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Düzce Gölyaka Belediyesi E-İmar programı ile Gölyaka Belediyesi imar durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Gölyaka Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Açma Mahallesi, Cumakırı Mahallesi, Esen Mahallesi, Fatih Mahallesi, İmamlar Mahallesi, Kuyudüzü Mahallesi, Kültür Mahallesi, Yazıpınar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşil Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Düzce Gölyaka Belediyesi İmar Durumu Sorgulama

Gölyaka belediyesi E-imar uygulaması ile Gölyaka mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Gölyaka Belediyesi İmar Durumu

Düzce Gölyaka İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Gölyaka imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Gölyaka İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Gölyaka Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Gölyaka Belediyesi İmar durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Gölyaka Belediyesi imar durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Gölyaka İmar Planı

1 – Sorgulamak için Gölyaka Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Düzce Gölyaka ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Gölyaka Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Gölyaka Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Gölyaka Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Düzce iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Düzce Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla