Dumlupınar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kütahya Dumlupınar Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Dumlupınar güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Dumlupınar Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Cafergazi, Cumhuriyet, Turgut Özal, Zafer Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Kütahya Dumlupınar Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Dumlupınar Belediyesi E-İmar Durumu

Dumlupınar imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Dumlupınar Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Dumlupınar Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Kütahya Dumlupınar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Dumlupınar Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Dumlupınar Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Kütahya Dumlupınar güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Kütahya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kütahya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Finike Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Yorum yapın