Ağrı Doğubayazıt imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Doğubayazıt Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Doğubayazıt E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Doğubayazıt İmar Planı Sorgulama

  Doğubayazıt imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Doğubayazıt İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Doğubayazıt İmara Açılacak Yerler

  Doğubayazıt Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Doğubayazıt Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Doğubayazıt ilçesindeki Abdigör, Ahmedihani, Barış, Büyük Ağrı, Çiftepınar, Hasankeyf, Hürriyet, İshakpaşa, Koçkıran, Sanayi, Sarıgül, Uluyol, Vatan, Yeni, Aktarla, Aktuğlu, Alıntepe, Aşağıtavla, Atabakan, Ayrancı, Bardaklı, Barındı, Başköy, Bereket, Besler, Bezirhane, Binkaya, Bozkurt, Bozyayla, Bölücek, Bulakbaşı, Buyuretti, Çalıköy, Çetenli, Çiftlik, Çömçeli, Dağdelen, Dalbahçe, Demirtepe, Dolaklı, Dostali, Eskisu, Esnemez, Gökçekaynak, Göller, Gölyüzü, Gözükara, Güllüce, Gültepe, Güngören, Günyolu, Gürbulak, Halaç, İncesu, Kalecik, Karabulak, Karaburun, Karaca, Karakent, Karaşeyh, Kargakonmaz, Kazan, Kızılkaya, Kucak, Kutlubulak, Melikşah, Mescitköy, Ortadirek, Ortaköy, Örmeli, Örtülü, Pullutarla, Sağdıç, Sağlıksuyu, Sarıbıyık, Sarıçavuş, Sazoba, Seslitaş, Somkaya, Subeşiği, Suluçem, Tanıktepe, Telçeker, Topçatan, Tutak, Tutumlu, Uzunyazı, Üçgöze, Üçmurat, Üzengili, Yağmurdüşen, Yalınsaz, Yanoba, Yaygınyurt, Yeniharman, Yığınçal, Yılanlı, Yiğityatağı, Yukarıtavla mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.