Dinar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Afyon Dinar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Dinar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Dinar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adliye Mahallesi, Altınhisar Mahallesi, Altmışevler Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Camikebir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Dörtyol Mahallesi, Emniyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Mehmet Çavuş Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Ilıca Mahallesi, İncirli Mahallesi, İstasyon Mahallesi, İstiklal Mahallesi, İtfaiye Mahallesi, Konak Mahallesi, Korubaşı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Otogar Mahallesi, Örnek Mahallesi, Pancar Mahallesi, Pazar Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Santral Mahallesi, Stadyum Mahallesi, Suçıkan Mahallesi, Toptepe Mahallesi, Üçlerce Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Afşar Köyü, Akça Köyü, Akçin Köyü, Akgün Köyü, Akpınarlı Köyü, Aktoprak Köyü, Alacatlı Köyü, Alparslan Köyü, Avdan Köyü, Bademli Köyü, Bağcılar Köyü, Belenpınar Köyü, Bilgiç Köyü, Burunkaya Köyü, Bülücalan Köyü, Cerityaylası Köyü, Cumhuriyet Köyü, Çağlayan Köyü, Çakıcı Köyü, Çamlı Köyü, Çapalı Köyü, Çayüstü Köyü, Çiçektepe Köyü, Çobansaray Köyü, Çürüklü Köyü, Dikici Köyü, Doğanlı Köyü, Dombay Köyü, Duman Köyü, Eldere Köyü, Ergenli Köyü, Genceli Köyü, Göçerli Köyü, Gökçeli Köyü, Kabaklı Köyü, Kadılar Köyü, Karabedir Köyü, Karahacılı Köyü, Karakuyu Köyü, Karataş Köyü, Kazanpınar Köyü, Keklicek Köyü, Kınık Köyü, Kızıllı Köyü, Körpeli Köyü, Okçular Köyü, Palaz Köyü, Pınarlı Köyü, Sütlaç Köyü, Tekin Köyü, Tugaylı Köyü, Uluköy Köyü, Yaka Köyü, Yapağlı Köyü, Yelalan Köyü, Yeşilçat Köyü, Yeşilhüyük Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yıprak Köyü, Yüksel Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Afyon Dinar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Dinar belediyesi E-imar uygulaması ile Dinar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Dinar Belediyesi E-İmar Durumu

Afyon Dinar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Dinar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Dinar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Dinar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Dinar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Dinar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Dinar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Dinar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Afyon Dinar ilçesi imar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Dinar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Dinar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Dinar Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Afyon iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Afyon Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla