Derik Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mardin Derik Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Derik Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Derik Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Adak Mahallesi, Adakent Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Akçay Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Alagöz Mahallesi, Alanlı Mahallesi, Alibey Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Aşağımezra Mahallesi, Atlı Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ballı Mahallesi, Balova Mahallesi, Başaran Mahallesi, Bayırköy Mahallesi, Bayraklı Mahallesi, Beşbudak Mahallesi, Boyaklı Mahallesi, Bozbayır Mahallesi, Bozok Mahallesi, Böğrek Mahallesi, Burçköy Mahallesi, Cevizpınar Mahallesi, Çadırlı Mahallesi, Çağıl Mahallesi, Çataltepe Mahallesi, Çayköy Mahallesi, Çukursu Mahallesi, Dağ Mahallesi, Demirli Mahallesi, Denktaş Mahallesi, Derinsu Mahallesi, Dikmen Mahallesi, Doğancı Mahallesi, Dumanlı Mahallesi, Dumluca Mahallesi, Düztaş Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Hayırlı Mahallesi, Hisaraltı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Issız Mahallesi, İncesu Mahallesi, Kale Mahallesi, Kanatlı Mahallesi, Karaburun Mahallesi, Karataş Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Koçyiğit Mahallesi, Konak Mahallesi, Konuk Mahallesi, Kovalı Mahallesi, Kovanlı Mahallesi, Köseveli Mahallesi, Kuruçay Mahallesi, Kuşçu Mahallesi, Kutluca Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Küçükpınar Mahallesi, Meşeli Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Pınarcık Mahallesi, Pirinçli Mahallesi, Soğukkuyu Mahallesi, Söğütözü Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahverdi Mahallesi, Şerefli Mahallesi, Taşıt Mahallesi, Tepebağ Mahallesi, Üçkuyu Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Yazıcık Mahallesi, Yukarımezra Mahallesi, Zeytinpınar Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mardin Derik Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Derik belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Derik mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Derik Belediyesi E-İmar Durumu

Mardin Derik İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Derik imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Derik İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Derik Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Derik Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Derik Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Derik İmar Planı

1 – Sorgulamak için Derik Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mardin Derik ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Derik Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Derik Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mardin Derik Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mardin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mardin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla