Çeşme Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2023

İzmir Çeşme Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Çeşme E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Çeşme Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202331 Mart 2023
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202330 Kasım 2023

Çeşme Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

İzmir Çeşme Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Çeşme Belediyesine ait ödeme noktaları veya Çeşme Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Çeşme E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Çeşme Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Çeşme Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Çeşme Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Çeşme Emlak Vergisi İşlemleri:Çeşme Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/izmir-belediyeleri linkine tıklayarak Çeşme Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Çeşme Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Çeşme Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Çeşme Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

Çeşme Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer İzmir belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çeşme Emlak Vergisi Muafiyeti

Çeşme Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Palandöken Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2023

Çeşme Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post

“Çeşme Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2023” üzerine bir yorum

  1. 2023 Emlak Vergisi tutarini Cesme Belediyesinin Ziraat Bankasi Cesme Subesindeki hesabina havale edebilmek icin Belediye’nin IBAN numarasina ihtiyacim var. Bu numarayi tarafima bildirmenizi istirham eder, tesekkurlerimi sunarim.

    Cevapla

Yorum yapın