Buldan Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Denizli Buldan Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Buldan Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Buldan Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aktaş Mahallesi, Alacaoğlu Mahallesi, Alandız Mahallesi, Beyler Mahallesi, Boğazçiftlik Mahallesi, Bostanyeri Mahallesi, Bozalan Mahallesi, Bölmekaya Mahallesi, Bursa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamköy Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çaybaşı Mahallesi, Derbent Mahallesi, Dımbazlar Mahallesi, Doğan Mahallesi, Dört Eylül Mahallesi, Düzalan Mahallesi, Girne Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Gülalan Mahallesi, Güroluk Mahallesi, Hasanbeyler Mahallesi, Helvacılar Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Karaköy Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaşıkcı Mahallesi, Kırandamı Mahallesi, Kovanoluk Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Mahmutlu Mahallesi, Oğuz Mahallesi, Sarımahmutlu Mahallesi, Süleymanlı Mahallesi, Turan Mahallesi, Türlübey Mahallesi, Yalçınkaya Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenicekent Mahallesi, Yeniçam Mahallesi, Yeşil Dere Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Denizli Buldan Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Buldan belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Buldan mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Buldan Belediyesi E-İmar Durumu

Denizli Buldan İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Buldan imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Buldan İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Buldan Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Buldan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Buldan Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Buldan İmar Planı

1 – Sorgulamak için Buldan Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Denizli Buldan ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Buldan Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Buldan Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Denizli Buldan Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Denizli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Denizli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla