Bolu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Bolu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Bolu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Bolu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akpınar, Aktaş, Alpağut, Alpağutbey, Aşağısoku, Bahçelievler, Beşkavaklar, Borazanlar, Büyükcami, Çakmaklar, Çıkınlar, Çivril, Dağkent, Dodurga, Gölyüzü, İhsaniye, İzzet Baysal, Karacaağaç, Karacasu Fatih, Karaçayır, Karaköy, Karamanlı, Kasaplar, Kılıçarslan, Köroğlu, Kuruçay, Küçükberk, Kültür, Kürkçüler, Ovadüzü, Paşaköy, Sağlık, Salıbeyler, Sandallar, Sarıcalar, Semerkant, Seyit, Sümer, Tabaklar, Tepecik, Umutkent, Yaşamkent, Yenimahalle, Yukarısoku Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Bolu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Bolu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Bolu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Bolu Belediyesi E-İmar Durumu

Bolu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Bolu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Bolu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Bolu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Bolu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Bolu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Bolu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Bolu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Bolu İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Bolu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Bolu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Bolu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

Bolu iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Bolu Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla