Bahçelievler Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

İstanbul Bahçelievler Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Bahçelievler E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu alma işlemleri yapılabilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Bahçelievler Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Bahçelievler Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

İstanbul Bahçelievler Belediyesi emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Bahçelievler Belediyesine ait ödeme noktaları veya Bahçelievler Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Bahçelievler E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Bahçelievler Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Bahçelievler Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Bahçelievler Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Bahçelievler Emlak Vergisi İşlemleri:Bahçelievler Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/istanbul-belediyeleri linkine tıklayarak Bahçelievler Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Bahçelievler Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Bahçelievler Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Bahçelievler Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

Bahçelievler Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer İstanbul belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bahçelievler Emlak Vergisi Muafiyeti

Bahçelievler Belediyesi sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Şenpazar Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Bahçelievler Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın