Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Mardin Artuklu Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Artuklu Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 13 Mart Mahallesi, Acar Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Akbağ Mahallesi, Akıncı Mahallesi, Alakuş Mahallesi, Alımlı Mahallesi, Ambar Mahallesi, Aran Mahallesi, Arpatepe Mahallesi, Aşağıyeniköy Mahallesi, Avcılar Mahallesi, Aytepe Mahallesi, Bağlıca Mahallesi, Boztepe Mahallesi, Buğday Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Cevizpınarı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çabuk Mahallesi, Çağlar Mahallesi, Çalışlı Mahallesi, Çatak Mahallesi, Çayırpınar Mahallesi, Çıplaktepe Mahallesi, Çiftlikköy Mahallesi, Çukuryurt Mahallesi, Dara Mahallesi, Dibektaş Mahallesi, Diyarbakır Kapı Mahallesi, Düzlük Mahallesi, Elmabahçe Mahallesi, Eminettin Mahallesi, Ensar Mahallesi, Eroğlu Mahallesi, Eryeri Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskikale Mahallesi, Gökçe Mahallesi, Göllü Mahallesi, Gül Mahallesi, Güneyli Mahallesi, Gürağaç Mahallesi, Hamzabey Mahallesi, Hatunlu Mahallesi, Haydar Mahallesi, Hüyüklü Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kabala Mahallesi, Karademir Mahallesi, Kayacan Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Kotek Mahallesi, Kumlu Mahallesi, Kuyulu Mahallesi, Küçükköy Mahallesi, Latifiye Mahallesi, Medrese Mahallesi, Necmettin Mahallesi, Nur Mahallesi, Nur (Akıncı) Mahallesi, Ofis Mahallesi, Ofisosb Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Sakalar Mahallesi, Saraçoğlu Mahallesi, Savurkapı Mahallesi, Sulak Mahallesi, Sultanköy Mahallesi, Şar Mahallesi, Şehidiye Mahallesi, Tandır Mahallesi, Teker Mahallesi, Tilkitepe Mahallesi, Tozan Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Yalım Mahallesi, Yardere Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yaylabaşı Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yaylı Mahallesi, Yenice Mahallesi, Yenikapı Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yolbaşı Mahallesi, Yukarıaydınlı Mahallesi, Yukarıhatunlu Mahallesi, Yukarıyeniköy Mahallesi, Yüce Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Mardin Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Artuklu belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Artuklu mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu

Mardin Artuklu İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Artuklu imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Artuklu İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Artuklu Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Artuklu Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Artuklu İmar Planı

1 – Sorgulamak için Artuklu Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Mardin Artuklu ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Artuklu Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Artuklu Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Mardin Artuklu Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Mardin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Mardin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla