Ağrı imara açılıyor. Yeni imara açılacak yerleri görüntülemek için Ağrı Belediyesinin web sitesinde yer alan “askıya çıkan imar planları” ve “yeni imar planları” duyurularının takip edilmesi gerekmektedir. Ağrı Merkez E-İmar durumu gösteren uygulama sayesinde imar uygulama planı detaylarına ulaşılabilir.

  Ağrı İmar Planı Sorgulama

  Ağrı imar durumu sorgulamasıyla yürürlükteki imar planlarına göre arsanın ne şekilde kullanılabileceği bilgisine ulaşılabilmektedir. Sorgulama yapabilmek için arazinin mahalle, sokak bilgisi veya ada numarası ve parsel numarası bilgilerine ihtiyaç bulunmaktadır. Ağrı Merkez İmar Planlarını Görüntülemek İçin Tıklayın.

  Arsanın ada ve parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü harita uygulaması https://parselsorgu.tkgm.gov.tr üzerinden Ada/Parsel numarası öğrenilebilmektedir.

  Ağrı İmara Açılacak Yerler

  Ağrı Belediyesinde imar planlarında yapılan güncellemeler ve askıya çıkan yeni imara açılacak yerler T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı CBS Uygulaması ile şehir/ilçe/mahalle seçimiyle veya harita üzerinden konum seçerek Askıdaki İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planları (uygulama ve nazım imar planları) görüntülenebilir. Alternatif olarak belediyenin resmi web sitesi de kontrol edilerek imara girecek yerler hakkındaki duyurular takip edilmelidir.

  Ağrı Uygulama ve Nazım İmar Planları

  Ağrı merkeze bağlı 100.Yıl, Abide, Alpaslan, Aşağıküpkıran, Bahçelievler, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Fırat, Gazi, Hürriyet, Kazım Karabekir, Kurtuluş, Leylek Pınar, Mehmet Akif Ersoy, Murat, Sıtkıye, Yavuz mahallelerine ait 1/5000 ölçekli nazım imar planları ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları görüntülenerek niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) ve yapı izin durumu (bina tipi, yükseklik/kat koşulları, bahçe mesafeleri, otopark durumu vb.) incelenebilir.

  Paylaş.