Hamur Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ağrı Hamur Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Hamur Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Hamur Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Buzhane Mahallesi, Kale Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Yeni Mahallesi, Abdiçıkmaz Köyü, Adımova Köyü, Akyurt Köyü, Alakoyun Köyü, Aşağıaladağ Köyü, Aşağıderedibi Köyü, Aşağıgözlüce Köyü, Aşağıkarabal Köyü, Aşağıyenigün Köyü, Ayvacık Köyü, Baldere Köyü, Beklemez Köyü, Ceylanlı Köyü, Çağlayan Köyü, Danakıran Köyü, Demirkapı Köyü, Ekincik Köyü, Erdoğan Köyü, Esenören Köyü, Gültepe Köyü, Gümüşkuşak Köyü, Kaçmaz Köyü, Kamışlı Köyü, Kandildağı Köyü, Karadoğu Köyü, Karakazan Köyü, Karaseyitali Köyü, Karlıca Köyü, Kaynaklı Köyü, Kılıç Köyü, Köşk Köyü, Nallıkonak Köyü, Özdirek Köyü, Sarıbuğday Köyü, Seslidoğan Köyü, Seyithanbey Köyü, Soğanlıtepe Köyü, Süleymankümbet Köyü, Tükenmez Köyü, Uğurtaş Köyü, Yapılı Köyü, Yoğunhisar Köyü, Yukarıaladağ Köyü, Yukarıgözlüce Köyü, Yukarıyenigün Köyü, Yuvacık Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ağrı Hamur Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Hamur belediyesi E-imar uygulaması ile Hamur mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Hamur Belediyesi E-İmar Durumu

Ağrı Hamur İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Hamur imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Hamur İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Hamur Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Hamur Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Hamur Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Hamur İmar Planı

1 – Sorgulamak için Hamur Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ağrı Hamur ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Hamur Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Hamur Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Hamur Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla