Acıpayam Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Denizli Acıpayam Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Acıpayam Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Acıpayam Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akalan Mahallesi, Akşar Mahallesi, Alaattin Mahallesi, Alcı Mahallesi, Aliveren Mahallesi, Apa Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Avşar Mahallesi, Bademli Mahallesi, Bedirbey Mahallesi, Benlik Mahallesi, Boğazdere Mahallesi, Corum Mahallesi, Çakır Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çubukçular Mahallesi, Darıveren Mahallesi, Dedebağı Mahallesi, Dodurga Mahallesi, Eskiköy Mahallesi, Gedikli Mahallesi, Gölcük Mahallesi, Gümüş Mahallesi, Güney Mahallesi, Hacıkurtlar Mahallesi, Hisar Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Karaismailler Mahallesi, Kelekçi Mahallesi, Kırca Mahallesi, Köke Mahallesi, Kumafşarı Mahallesi, Kurtlar Mahallesi, Kuyucak Mahallesi, Kuzören Mahallesi, Mevlütler Mahallesi, Oğuz Mahallesi, Olukbaşı Mahallesi, Ovayurt Mahallesi, Ören Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Pınaryazı Mahallesi, Sandalcık Mahallesi, Sırçalık Mahallesi, Suçatı Mahallesi, Ucarı Mahallesi, Yassıhüyük Mahallesi, Yazır Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşilyuva Mahallesi, Yolçatı Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yumrutaş Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Denizli Acıpayam Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Acıpayam belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Acıpayam mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Acıpayam Belediyesi E-İmar Durumu

Denizli Acıpayam İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Acıpayam imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Acıpayam İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Acıpayam Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Acıpayam Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Acıpayam Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Acıpayam İmar Planı

1 – Sorgulamak için Acıpayam Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Denizli Acıpayam ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Acıpayam Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Acıpayam Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Denizli Acıpayam Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Denizli iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Denizli Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla