Tutak Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ağrı Tutak Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Tutak Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Tutak Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Cami Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Murat Mahallesi, Pınar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Adakent Köyü, Ahmetabat Köyü, Akyele Köyü, Alacahan Köyü, Aşağıkarahalit Köyü, Aşağıkargalık Köyü, Aşağıköşkköy Köyü, Aşağıkülecik Köyü, Aşağıözdek Köyü, Atabindi Köyü, Ataköy Köyü, Azizler Köyü, Bahçe Köyü, Batmış Köyü, Bayındır Köyü, Beydamarlı Köyü, Bintosun Köyü, Bişi Köyü, Bolaşlı Köyü, Bozkaş Köyü, Bulutpınar Köyü, Burnubulak Köyü, Çelebaşı Köyü, Çırpılı Köyü, Çobanoba Köyü, Çukurkonak Köyü, Dağlıca Köyü, Daldalık Köyü, Damlakaya Köyü, Dayıpınarı Köyü, Dereköy Köyü, Dibelek Köyü, Dikbıyık Köyü, Dikme Köyü, Doğangün Köyü, Dorukdibi Köyü, Dönertaş Köyü, Döşkaya Köyü, Ekincek Köyü, Erdal Köyü, Ergeçidi Köyü, Esmer Köyü, Geçimli Köyü, Gültepe Köyü, Güneşgören Köyü, Hacıyusuf Köyü, İkigözüm Köyü, İpekkuşak Köyü, İsaabat Köyü, Karaağaç Köyü, Karacan Köyü, Karahan Köyü, Karakuyu Köyü, Kaşönü Köyü, Kesik Köyü, Kılıçgediği Köyü, Mızrak Köyü, Mollahasan Köyü, Ocakbaşı Köyü, Oğlaksuyu Köyü, Ortayamaç Köyü, Otluca Köyü, Ozanpınar Köyü, Öndül Köyü, Palandöken Köyü, Sarıgöze Köyü, Sincan Köyü, Soğukpınar Köyü, Sorguçlu Köyü, Suvar Köyü, Şekerbulak Köyü, Taşbudak Köyü, Uzunöz Köyü, Yayıklı Köyü, Yenikent Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıkarahalit Köyü, Yukarıkargalık Köyü, Yukarıköşk Köyü, Yukarıözdek Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ağrı Tutak Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Tutak belediyesi E-imar uygulaması ile Tutak mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Tutak Belediyesi E-İmar Durumu

Ağrı Tutak İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Tutak imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Tutak İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Tutak Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Tutak Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Tutak Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Tutak İmar Planı

1 – Sorgulamak için Tutak Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ağrı Tutak ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Tutak Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Tutak Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Tutak Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla