Taşova Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Amasya Taşova Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Taşova Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Taşova Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Cumhuriyet Mahallesi, Doğu Mahallesi, Sanayii Mahallesi, Tepe Mahallesi, Yemişen Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilırmak Mahallesi, Alçakbel Köyü, Alpaslan Köyü, Altınlı Köyü, Andıran Köyü, Ardıçönü Köyü, Arpaderesi Köyü, Ballıca Köyü, Belevi Köyü, Boraboy Köyü, Çakırsu Köyü, Çalkaya Köyü, Çambükü Köyü, Çaydibi Köyü, Çılkıdır Köyü, Dereköy Köyü, Dereli Köyü, Destek Köyü, Devre Köyü, Dörtyol Köyü, Durucasu Köyü, Dutluk Köyü, Elmakırı Köyü, Esençay Köyü, Gemibükü Köyü, Geydoğan Köyü, Gökpınar Köyü, Güngörmüş Köyü, Gürsu Köyü, Güvendik Köyü, Hacıbeyköyü Köyü, Hüsnüoğlu Köyü, Ilıca Köyü, Ilıpınar Köyü, Karabük Köyü, Karamuk Köyü, Karlık Köyü, Karsavul Köyü, Kavaloluğu Köyü, Kırkharman Köyü, Kızgüldüren Köyü, Korubaşı Köyü, Kozluca Köyü, Kumluca Köyü, Mercimekköy Köyü, Mülkbükü Köyü, Özbaraklı Köyü, Sepetli Köyü, Sofualan Köyü, Şahinler Köyü, Şeyhli Köyü, Tatlıpınar Köyü, Tekke Köyü, Tekpınar Köyü, Türkmendamı Köyü, Uluköy Köyü, Yayladibi Köyü, Yaylasaray Köyü, Yenidere Köyü, Yerkozlu Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yolaçan Köyü, Yukarıbaraklı Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Amasya Taşova Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Taşova belediyesi E-imar uygulaması ile Taşova mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Taşova Belediyesi E-İmar Durumu

Amasya Taşova İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Taşova imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Taşova İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Taşova Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Taşova Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Taşova Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Taşova İmar Planı

1 – Sorgulamak için Taşova Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Amasya Taşova ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Taşova Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Taşova Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Taşova Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Amasya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Amasya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla