Suluova Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Amasya Suluova Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Suluova Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Suluova Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Ata , Beyazıt , Bir Eylül , Borsa , Cevizdibi , Cumhuriyet , Çeltekmadeni , Eymir , Fatih , Girne , Hacıbayram , Hacıhayta , Hürriyet , Maarif , Magosa , Orta , Pazar , Saraydüzü , Şeker , Yeni , Yenidoğan , Akören , Alabedir , Armutlu , Arucak , Aşağıkarasu , Ayrancı , Bayırlı , Boyalı , Cürlü , Çayüstü , Çukurören , Dere , Derebaşalan , Deveci , Eğribük , Eraslan , Harmanağılı , Kanatpınar , Kapancı Ağılı , Karaağaç , Kazanlı , Kerimoğlu , Kılıçaslan , Kıranbaşalan , Kolay , Kulu , Kurnaz , Kutlu , Kuzalan , Küpeli , Oğulbağı , Ortayazı , Özalakadı , Salucu , Saygılı , Seyfe , Soku , Uzunoba , Yolpınar , Yüzbeyi Mahalle ve Köyleri ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Amasya Suluova Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Suluova belediyesi E-imar uygulaması ile Suluova mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Suluova Belediyesi E-İmar Durumu

Amasya Suluova İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Suluova imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Suluova İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Suluova Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Suluova Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Suluova Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Suluova İmar Planı

1 – Sorgulamak için Suluova Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Amasya Suluova ilçesi Ata Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Bir Eylül Mahallesi, Borsa Mahallesi, Cevizdibi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çeltekmadeni Mahallesi, Eymir Mahallesi, Fatih Mahallesi, Girne Mahallesi, Hacıbayram Mahallesi, Hacıhayta Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Maarif Mahallesi, Magosa Mahallesi, Orta Mahallesi, Pazar Mahallesi, Saraydüzü Mahallesi, Şeker Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Akören Köyü, Alabedir Köyü, Armutlu Köyü, Arucak Köyü, Aşağıkarasu Köyü, Ayrancı Köyü, Bayırlı Köyü, Boyalı Köyü, Cürlü Köyü, Çayüstü Köyü, Çukurören Köyü, Dere Köyü, Derebaşalan Köyü, Deveci Köyü, Eğribük Köyü, Eraslan Köyü, Harmanağılı Köyü, Kanatpınar Köyü, Kapancı Ağılı Köyü, Karaağaç Köyü, Kazanlı Köyü, Kerimoğlu Köyü, Kılıçaslan Köyü, Kıranbaşalan Köyü, Kolay Köyü, Kulu Köyü, Kurnaz Köyü, Kutlu Köyü, Kuzalan Köyü, Küpeli Köyü, Oğulbağı Köyü, Ortayazı Köyü, Özalakadı Köyü, Salucu Köyü, Saygılı Köyü, Seyfe Köyü, Soku Köyü, Uzunoba Köyü, Yolpınar Köyü, Yüzbeyi Köyü, İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Suluova Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Suluova Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Suluova Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Amasya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Amasya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla