Sorgun Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Yozgat Sorgun Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sorgun Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sorgun Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Agahefendi Mahallesi, Ahmetefendi Mahallesi, Ahmetfakılı Mahallesi, Akocak Mahallesi, Aksaray Mahallesi, Aydınlar Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bedirbaba Mahallesi, Burunören Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çarşıbaşı Mahallesi, Çavuşlu Mahallesi, Çay Mahallesi, Çötelli Mahallesi, Duralidayılı Mahallesi, Faraşlı Mahallesi, Gülveren Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Hanbaşı Mahallesi, Hoşumlu Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İsmailhacılı Mahallesi, Kale Mahallesi, Karakız Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayakışla Mahallesi, Keser Mahallesi, Mahmatlı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Musu Baba Mahallesi, Mükremin Mahallesi, Mülazım Mahallesi, Osmançavuş Mahallesi, Salur Mahallesi, Sorgun Tatlısı Mahallesi, Sungur Mahallesi, Yaycılar Mahallesi, Yazlak Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Yozgat Sorgun Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sorgun belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sorgun mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sorgun Belediyesi E-İmar Durumu

Yozgat Sorgun İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sorgun imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sorgun İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sorgun Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sorgun Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sorgun Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sorgun İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sorgun Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Yozgat Sorgun ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sorgun Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sorgun Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Yozgat Sorgun Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Yozgat iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Yozgat Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla