Sivas Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Sivas Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Sivas Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Sivas Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abdulvahabigazi Mahallesi, Ahmet Turangazi Mahallesi, Akdeğirmen Mahallesi, Alibaba Mahallesi, Altuntabak Mahallesi, Aydoğan Mahallesi, Bahtiyarbostan Mahallesi, Cami-İ Kebir Mahallesi, Çarşıbaşı Mahallesi, Çayboyu Mahallesi, Çayyurt Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Danişmentgazi Mahallesi, Dedebalı Mahallesi, Demircilerardı Mahallesi, Diriliş Mahallesi, Dörteylül Mahallesi, Ece Mahallesi, Eğriköprü Mahallesi, Emek Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Esenyurt Mahallesi, Eskikale Mahallesi, Fatih Mahallesi, Ferhatbostan Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi, Gökçebostan Mahallesi, Gökmedrese Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Gülyurt Mahallesi, Halil Rıfatpaşa Mahallesi, Huzur Mahallesi, İnönü Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kadı Burhanettin Mahallesi, Kaleardı Mahallesi, Kardeşler Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi, Küçükminare Mahallesi, Kümbet Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mehmetpaşa Mahallesi, Meraküm Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Mısmılırmak Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Örtülüpınar Mahallesi, Paşabey Mahallesi, Pulur Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi, Sularbaşı Mahallesi, Şehitömeryıldırım Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Tuzlugöl Mahallesi, Uzuntepe Mahallesi, Üçlerbey Mahallesi, Yahyabey Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yiğitler Mahallesi, Yunusemre Mahallesi, Yüceyurt Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Sivas Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Sivas belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Sivas mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Sivas Belediyesi E-İmar Durumu

Sivas İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Sivas imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Sivas İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Sivas Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Sivas Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Sivas Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Sivas İmar Planı

1 – Sorgulamak için Sivas Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Sivas merkez İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Sivas Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Sivas Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Sivas Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Sivas iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Sivas Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla