Şavşat Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Artvin Şavşat Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Şavşat güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Şavşat Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Armutlu, Söğütlü, Yeniköy, Akdamla, Arpalı, Aşağıkoyunlu, Atalar, Balıklı, Cevizli, Ciritdüzü, Çağlıpınar, Çağlıyan, Çamlıca, Çavdarlı, Çayağzı, Çermik, Çiftlik, Çoraklı, Çukur, Dalkırmaz, Demirci, Demirkapı, Dereiçi, Dutlu, Düzenli, Elmalı, Erikli, Eskikale, Hanlı, Ilıca, Karaağaç, Karaköy, Kayabaşı, Kayadibi, Kirazlı, Kireçli, Kocabey, Köprülü, Köprüyaka, Kurudere, Küplüce, Maden, Meşeli, Meydancık, Mısırlı, Oba, Otluca, Pınarlı, Savaş, Saylıca, Sebzeli, Susuz, Şalcı, Şenköy, Şenocak, Taşköprü, Tepebaşı, Tepeköy, Üzümlü, Veliköy, Yağlı, Yamaçlı, Yaşar, Yavuzköy, Yeşilce, Yoncalı, Yukarıkoyunlu, Ziyaret güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Artvin Şavşat Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Şavşat Belediyesi E-İmar Durumu

Şavşat imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Şavşat Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Şavşat Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Artvin Şavşat ilçesi  İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Şavşat Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Şavşat Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Artvin Şavşat güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Artvin Tapu Müdürlüğü Adresleri ve Randevu Alma

Artvin iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Artvin Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

4.5/5 - (2 votes)

Yorum yapın