Rize Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Rize Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Rize Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Rize Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Alipaşa Mahallesi, Asmalık Mahallesi, Atmeydanı Mahallesi, Bağdatlı Mahallesi, Balsu Mahallesi, Boğaz Mahallesi, Bozkale Mahallesi, Camiönü Mahallesi, Canpolat Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Çiftekavak Mahallesi, Çorapçılar Mahallesi, Dağınıksu Mahallesi, Dağsu Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Dereüstü Mahallesi, Düz Mahallesi, Ekmekçiler Mahallesi, Ekrem Orhon Mahallesi, Eminettin Mahallesi, Engindere Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fener Mahallesi, Gülbahar Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Güneştepe Mahallesi, Halaslar Mahallesi, Halatçılar Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hamzabey Mahallesi, Hayrat Mahallesi, İslampaşa Mahallesi, Kale Mahallesi, Kanbursırt Mahallesi, Kaplıca Mahallesi, Kasarcılar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Kireçhane Mahallesi, Kokulukaya Mahallesi, Kömürcüler Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Mermerdelen Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Mezra Mahallesi, Müderrisler Mahallesi, Müftü Mahallesi, Orta Mahallesi, Orta Muradiye Mahallesi, Paşakuyu Mahallesi, Pehlivan Mahallesi, Pehlivantaşı Mahallesi, Pilavdağı Mahallesi, Piriçelebi Mahallesi, Portakallık Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Sırt Mahallesi, Sırt Kasarcılar Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Taşlıdere Mahallesi, Tophane Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Yağlıtaş Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yeşildere Mahallesi, Yeşilılıca Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Rize Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Rize belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Rize mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Rize Belediyesi E-İmar Durumu

Rize İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Rize imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Rize İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Rize Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Rize Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Rize Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Rize İmar Planı

1 – Sorgulamak için Rize Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Rize merkez İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Rize Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Rize Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Rize Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Rize iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Rize Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla