Reşadiye Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Tokat Reşadiye Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Reşadiye Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Reşadiye Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akçakolay Mahallesi, Alpler Mahallesi, Altıparmak Mahallesi, Cimisadi Mahallesi, Çakraz Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Çermik Mahallesi, Emirşeyhyakup Mahallesi, Erenler Mahallesi, Eskituraç Mahallesi, Gerdengeç Mahallesi, Gökcesüleymanlı Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Hacı Abidin Mahallesi, Halaçlı Mahallesi, Hasangazi Mahallesi, Hebüllü Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Kayalık Mahallesi, Keçiköy Mahallesi, Keteniği Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Medrese Mahallesi, Merkez Mahallesi, Nizam Mahallesi, Orta Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Şeyhlioğlu Mahallesi, Tahirbey Mahallesi, Uluköy Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yükseliş Mahallesi, Zafer Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Tokat Reşadiye Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Reşadiye belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Reşadiye mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Reşadiye Belediyesi E-İmar Durumu

Tokat Reşadiye İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Reşadiye imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Reşadiye İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Reşadiye Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Reşadiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Reşadiye Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Reşadiye İmar Planı

1 – Sorgulamak için Reşadiye Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Tokat Reşadiye ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Reşadiye Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Reşadiye Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Tokat Reşadiye Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Tokat iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Tokat Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla