Niksar Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Tokat Niksar Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Niksar Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Niksar Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden 50.Yıl Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Aydınlıkevler Mahallesi, Ayvaköy Mahallesi, Ayvaz Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Ballıca Mahallesi, Bengiler Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Buz Mahallesi, Cedit Mahallesi, Cepnibey Mahallesi, Çengelli Mahallesi, Dönekse Mahallesi, Eskidir Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, Gaziahmet Mahallesi, Gözpınar Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hasyer Mahallesi, Hayderbey Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Katipgölü Mahallesi, Kayapaşa Mahallesi, Kılıçarslan Mahallesi, Kırkkızlar Mahallesi, Kumçiftlik Mahallesi, Kültür Mahallesi, Melikgazi Mahallesi, Merkez Mahallesi, Şafak Mahallesi, Şair Emrah Mahallesi, Tamlar Mahallesi, Yakınca Mahallesi, Yapraklı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilçam Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yusufşah Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Tokat Niksar Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Niksar belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Niksar mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Niksar Belediyesi E-İmar Durumu

Tokat Niksar İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Niksar imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Niksar İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Niksar Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Niksar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Niksar Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Niksar İmar Planı

1 – Sorgulamak için Niksar Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Tokat Niksar ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Niksar Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Niksar Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Tokat Niksar Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Tokat iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Tokat Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla