Merzifon Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Amasya Merzifon Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Merzifon Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Merzifon Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abidehatun Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Buğdaylı Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Eski Camii Mahallesi, Gazimahbup Mahallesi, Hacıbalı Mahallesi, Hacıhasan Mahallesi, Harmanlar Mahallesi, Hocasüleyman Mahallesi, Kümbet Hatun Mahallesi, Mahsen Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Naccar Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Sofular Mahallesi, Tavşan Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Akören Köyü, Akpınar Köyü, Aksungur Köyü, Aktarla Köyü, Alıcık Köyü, Alışar Köyü, Aşağıbük Köyü, Bahçecik Köyü, Balgöze Köyü, Bayat Köyü, Bayazıt Köyü, Bulak Köyü, Büyükçay Köyü, Çamlıca Köyü, Çavundur Köyü, Çaybaşı Köyü, Çayır Köyü, Çayırözü Köyü, Çobanören Köyü, Demirpınar Köyü, Derealan Köyü, Diphacı Köyü, Elmayolu Köyü, Esentepe Köyü, Eymir Köyü, Gelinsini Köyü, Gökçebağ Köyü, Gümüştepe Köyü, Hacet Köyü, Hacıyakup Köyü, Han Köyü, Hayrettin Köyü, Hırka Köyü, İnalanı Köyü, Kamışlı Köyü, Karacakaya Köyü, Karamağara Köyü, Karamustafapaşa Köyü, Karatepe Köyü, Karşıyaka Köyü, Kayadüzü Köyü, Kıreymir Köyü, Kızıleğrek Köyü, Koç Köyü, Kuyu Köyü, Küçükçay Köyü, Mahmutlu Köyü, Muşruf Köyü, Ortabük Köyü, Ortaova Köyü, Osmanoğlu Köyü, Oymaağaç Köyü, Oymak Köyü, Pekmezci Köyü, Saraycık Köyü, Sarı Köyü, Sarıbuğday Köyü, Sazlıca Köyü, Selimiye Köyü, Şeyhyeni Köyü, Türkoğlu Köyü, Uzunyazı Köyü, Yakup Köyü, Yalnız Köyü, Yaylacık Köyü, Yenice Köyü, Yeşilören Köyü, Yeşiltepe Köyü, Yolüstü Köyü, Yukarıbük Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Amasya Merzifon Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Merzifon belediyesi E-imar uygulaması ile Merzifon mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Merzifon Belediyesi E-İmar Durumu

Amasya Merzifon İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Merzifon imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Merzifon İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Merzifon Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Merzifon Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Merzifon Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Merzifon İmar Planı

1 – Sorgulamak için Merzifon Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Amasya Merzifon ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Merzifon Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Merzifon Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Merzifon Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Amasya iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Amasya Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla