Kırıkkale Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Kırıkkale Belediyesi Emlak Vergisi borcu sorgulama ve online ödeme işlemleri belediyeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kırıkkale Belediyesi E-Belediye sistemi ile geçmiş dönem borç sorgulama, gecikme faizi sorgulama, öndendi dekontu görüntülenebilir ve online vezne sistemi ile güncel vergi borcu ödemesi kredi kartı veya banka kartı ile yapılabilmektedir. Kırıkkale Belediyesi emlak vergisi borcu her yıl iki eşit taksit halinde aşağıdaki son ödeme tarihlerine göre tahsil edilir.

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202431 Mart 2024
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202430 Kasım 2024

Kırıkkale Belediyesi Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Kırıkkale Belediyesi merkez emlak vergisi borç öğrenme ve ödeme işlemleri Kırıkkale Belediyesine ait ödeme noktaları veya Kırıkkale Belediye binasında bulunan vezneden ödeme yapmaya ek olarak Kırıkkale E-Belediye hizmetleri aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Kırıkkale Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme
  • Kırıkkale Belediyesi E-Belediye Menüsü: T.C Kimlik Numarası doğrulama işlemi ardından tüm emlak vergisi borçları görüntülenebilir ve kredi kartı yada banka kartı ile online ödeme yapılabilir. Kırıkkale Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.
  • E-Devlet Üzerinden Kırıkkale Emlak Vergisi İşlemleri:Kırıkkale Belediyesi E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/kirikkale-belediyeleri linkine tıklayarak Kırıkkale Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle ödeme yapmak mümkün değilse Kırıkkale Belediyesinin banka bilgilerini ve hesap numaralarını öğrenmek ve Havale/EFT/FAST ile ödeme yapmak için Kırıkkale Belediyesi tahsilat birimine telefonla ulaşmak gerekmektedir. NOT: Kırıkkale Belediyesi emlak vergisi borcu gününde ödenmediğinde geciken her bir ay için %2 Gecikme Faizi emlak vergisi borcuna eklenmektedir.

Kırıkkale Belediyesinden farklı olarak sorgulama yapmak istenilen diğer Kırıkkale belediyelerine ait diğer sorgulamalara ve içeriklere Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Emlak Vergisi Muafiyeti

Kırıkkale Belediyesi merkez sınırları içerisindeki konut brüt 200 metrekareyi geçmiyorsa ve sadece bir adet konuta sahip olunduğu durumlarda emlak vergisinden muaf olunmaktadır. Emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı alanlar ve işsizlik nedeniyle herhangi bir gelire sahip olmayanlar da gelir durumunu gösterir belge ile emlak vergisinden muaf olabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Marmaraereğlisi Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme 2024

Kırıkkale Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması ile birlikte muafiyet başvuru yapılabilir ve geçmişte ödenen emlak vergileri için iade talebi oluşturulabilmektedir.

Rate this post

Yorum yapın