Kilis Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Kilis Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kilis Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kilis Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abdioymağı Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mahallesi, Altınüzüm Mahallesi, Aslan Mahallesi, Aşıt Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barış Mahallesi, Bilali Habeş Mahallesi, Bölük Mahallesi, Büyükkütah Mahallesi, Canpolat Paşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çaylak Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Deveciler Mahallesi, Doğan Güreş Paşa Mahallesi, Ebulüle Mahallesi, Ekrem Çetin Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Hacı Gümüş Mahallesi, Hacı İlyas Mahallesi, Hakverdi Mahallesi, Hasan Kamil Demirbaş Mahallesi, Helvacıoğlu Mahallesi, Hindioğlu Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnnaplı Kütah Mahallesi, İslambey Mahallesi, İsmet Paşa Mahallesi, Kanuni Sultan Süleyman Mahallesi, Karaali Mahallesi, Kartalbey Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Ketenciler Mahallesi, Maraşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Mehmet Abdi Bulut Mahallesi, Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mahallesi, Mehmet Sanlı Mahallesi, Mercidabık Mahallesi, Meşetlik Mahallesi, Mıhali Mahallesi, Muallim Rıfat Bilge Mahallesi, Mullahamit Mahallesi, Mücahitler Mahallesi, Müslümanbey Mahallesi, Nacaroğlu Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Namık Ünler Paşa Mahallesi, Necmettin Erbakan Mahallesi, Nedim Ökmen Mahallesi, Nurettin Mahallesi, Okçular Mahallesi, Organize Sanayi Bölgesi Mahallesi, Osman Gazi Mahallesi, Oylum Mahallesi, Öncü Pınar Mahallesi, Polat Paşa Mahallesi, Saraç Mehmet Çavuş Mahallesi, Şehit Sakıp Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Şıh Abdullah Mahallesi, Şıh Ahmet Mahallesi, Şıh Mehmet Mahallesi, Şıhlar Mahallesi, Şörhabil Mahallesi, Tabakhane Mahallesi, Tekye Mahallesi, Tırıklı Mahallesi, Tosyalı Mahallesi, Vaiz Mahallesi, Yaşar Aktürk Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yedi Aralık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Zeytinli Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Kilis Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kilis belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kilis mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kilis Belediyesi E-İmar Durumu

Kilis İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kilis imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kilis İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kilis Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kilis Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kilis Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kilis İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kilis Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Kilis ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kilis Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kilis Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Kilis Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Kilis iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Kilis Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla