Kemalpaşa Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

İzmir Kemalpaşa Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Kemalpaşa Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Kemalpaşa Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Akalan Mahallesi, Ansızca Mahallesi, Armutlu 85.Yıl Cumhuriyet Mahallesi, Armutlu Hürriyet Mahallesi, Aşağı Yenmiş Mahallesi, Aşağıkızılca Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bağyurdu 29 Ekim Mahallesi, Bağyurdu Kazımpaşa Mahallesi, Bağyurdu Kemal Atatürk Mahallesi, Bağyurdu Yeni Mahallesi, Bayramlı Mahallesi, Beşpınar Mahallesi, Cumalı Mahallesi, Çambel Mahallesi, Çınarköy Mahallesi, Çiniliköy Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Gökçeyurt Mahallesi, Gökyaka Mahallesi, Halilbeyli Mahallesi, Hamzababa Mahallesi, Kamberler Mahallesi, Kızılüzüm Mahallesi, Kuyucak Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Nazarköy Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Ören 75.Yıl Cumhuriyet Mahallesi, Ören Egemen Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Sarıçalı Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Sekiz Eylül Mahallesi, Sinancılar Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Sütçüler Mahallesi, Ulucak Cumhuriyet Mahallesi, Ulucak İstiklal Mahallesi, Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi, Vişneli Mahallesi, Yenikurudere Mahallesi, Yenmiş Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yiğitler Mahallesi, Yukarıkızılca Merkez Mahallesi, Zeamet Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

İzmir Kemalpaşa Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Kemalpaşa belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Kemalpaşa mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Kemalpaşa Belediyesi E-İmar Durumu

İzmir Kemalpaşa İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Kemalpaşa imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Kemalpaşa İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Kemalpaşa Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Kemalpaşa Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Kemalpaşa Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kemalpaşa İmar Planı

1 – Sorgulamak için Kemalpaşa Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

İzmir Kemalpaşa ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Kemalpaşa Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Kemalpaşa Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

İzmir Kemalpaşa Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

İzmir iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün İzmir Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla