Karaman Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Karaman Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Karaman Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Karaman Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Abbas Mahallesi, Ahiosman Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Alacasuluk Mahallesi, Alişahane Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başakşehir Mahallesi, Beyazkent Mahallesi, Cedit Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çeltek Mahallesi, Elmaşehir Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fenari Mahallesi, Gazi Mahallesi, Gazidükkan Mahallesi, Gevher Hatun Mahallesi, Hacıcelal Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Hisar Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İbrahim Hakkı Konyalı Mahallesi, İmaret Mahallesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Mahallesi, Kazım Karabekir Paşa Mahallesi, Ketenci Mahallesi, Kırbağı Mahallesi, Kirişçi Mahallesi, Koçakdede Mahallesi, Külhan Mahallesi, Larende Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Mansurdede Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Mümine Hatun Mahallesi, Nefise Sultan Mahallesi, Organize Sanayii Bölgesi Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Pirireis Mahallesi, Rauf Denktaş Mahallesi, Sakabaşı Mahallesi, Sekiçeşme Mahallesi, Siyahser Mahallesi, Sümer Mahallesi, Şeyh Edebali Mahallesi, Şeyh Şamil Mahallesi, Tabduk Emre Mahallesi, Tahsin Ünal Mahallesi, Topucak Mahallesi, Urgan Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Valide Sultan Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilada Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Yunuskent Mahallesi, Zembilli Ali Efendi Mahallesi, Ziya Gökalp Mahallesi ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Karaman Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karaman belediyesi E-imar durumu uygulaması ile Karaman mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Karaman Belediyesi E-İmar Durumu

Karaman İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Karaman imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Karaman İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Karaman Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Karaman Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Karaman Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Karaman İmar Planı

1 – Sorgulamak için Karaman Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Karaman ilçesi KÖYÜ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Karaman Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Karaman Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Karaman Güncel İmar Durumu ve imar planlarındaki son değişiklikleri, askıya çıkan imar planlarını belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Karaman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Karaman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla