Karaman Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karaman Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Karaman güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Karaman Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abbas, Ahiosman, Ahmet Yesevi, Alacasuluk, Alişahane, Atatürk, Bahçelievler, Başakşehir, Beyazkent, Cedit, Cumhuriyet, Çeltek, Elmaşehir, Fatih, Fenari, Gazi, Gazidükkan, Gevher Hatun, Hacıcelal, Hamidiye, Hisar, Hürriyet, İbrahim Hakkı Konyalı, İmaret, Karamanoğlu Mehmet Bey, Kazım Karabekir Paşa, Ketenci, Kırbağı, Kirişçi, Koçakdede, Külhan, Larende, Mahmudiye, Mansurdede, Mehmet Akif Ersoy, Mümine Hatun, Nefise Sultan, Organize Sanayii Bölgesi, Osmangazi, Pirireis, Rauf Denktaş, Sakabaşı, Sekiçeşme, Siyahser, Sümer, Şeyh Edebali, Şeyh Şamil, Tabduk Emre, Tahsin Ünal, Topucak, Urgan, Üniversite, Valide Sultan, Yenimahalle, Yenişehir, Yeşilada, Yunus Emre, Yunuskent, Zembilli Ali Efendi, Ziya Gökalp Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Karaman Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Karaman Belediyesi E-İmar Durumu

Karaman imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Karaman Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Karaman Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Karaman İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Karaman Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Karaman Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Karaman güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Taşköprü Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Karaman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Karaman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın