İstanbul Bahçelievler Belediyesi Emlak Vergisi Borcu Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

İstanbul Bahçelievler belediyesi emlak vergisi sorgulama, ÇTV (Çevre temizlik vergisi) Sorgulama ve kredi kartı ile ödeme sayfalarını sizler için tek bir başlıkta toparladık. Bahçelievler belediyesi sınırları içinde olan emlak ve gayrimenkulleriniz için vermiş olduğunuz emlak beyannamesi sonucunda Emlak vergisi bilgilerinizi, ödemeniz gereken yıllık emlak vergisi borçlarınızı Bahçelievler Belediyesi online işlemler sayfasından güncel emlak verginizi, Emlak vergisi şartlarını, Çtv (çevre temizlik vergisi) miktarını öğrenebilecek, sorgulayabilecek ve istediğiniz kredi kartı ile belediyeye gitmeden internet üzerinden online olarak ister peşin ister kredi kartına taksitli olarak zahmetsizce ödeyebileceksiniz.

Emlak Vergisi Nedir? Kimler Emlak Vergisi Öder? 1319 sayılı Emlak Vergi Kanununda yazan emlak vergisi; arazi, arsa ve binalar (arsa,arazi,bina ve işyeri ) için ödenmesi gereken bir vergidir ve bu taşınmaz olarak belirtilen bu malların emlak vergileri vergi mükellefleri tarafından ödenmelidir.

Emlak Vergisi Ne zaman ödenir? Emlak Vergisi sizden İstanbul Bahçelievler Belediyesi tarafından 2 taksitte tahsil edilmektedir. Bunların; 1. Taksit ödemesinin başlangıç tarihi 1 Marttır. 1. Taksit son ödeme tarihi ise 31 Mayıs’tır. Emlak Vergisi 2. Taksit ödemesinin başlangıç tarihi 1 Kasım’tır. 2. Taksit son ödeme tarihi ise 1 Aralık günü son bulmaktadır.

Emlak Vergisi Kimler Ödemez? Emlak vergisinden kimler muaf Tutulur? Vergi muafiyeti ilgili olarak 2006 yılında alınan Bakanlar Kurulu (Karar Sayısı: 2006/11450) kararı söyle: “Hiçbir geliri olmadığını belgeleyenlere, emeklilere, gazilere, şehitlerin dul ve yetimlerine ait brüt 200 m2’yi geçmeyen tek meskenin bina vergisi oranının 2007 ve müteakip yıllar için sıfıra indirilmesine ilişkin ekli Karar’ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığı’nın 14/12/2006 tarihli ve 098539 sayılı yazısı üzerine, 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu’nun 8 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 20/12/2006 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

Bahçelievler Belediyesi online işlemler (e-belediye) sayfasına giriş yaparak üyelik oluşturmanız gerekmektedir. Daha sonra oluşturmuş olduğunuz üyelik ile sisteme giriş yaparak emlak vergisi menüsüne girerek daire, işyeri, arsa gibi emlak ve gayrimenkullerinizin vergi borcu ödeme işlemini kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üye olmak istemiyorsanız T.C Kimlik numarası ile emlak vergisi ödeme işlemini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi emlak vergisi sorgulama, emlak vergisi borcu ödeme işlemlerini ister üyelik oluşturarak, isterseniz de şifresiz T.C kimlik numaranız ile borç sorgulamak ve ödemek için buraya tıklayınız.

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla