Gerger Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Adıyaman Gerger Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Gerger güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Gerger Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Fatih, Keleşan, Merkez, Yeni, Açma, Ağaçlı, Aşağıdağlıca, Beşgöze, Beybostan, Budaklı, Burçaklı, Cevizpınar, Çamiçi, Çifthisar, Çobanpınarı, Dağdeviren, Dallarca, Demirtaş, Eskikent, Geçitli, Gölyurt, Gönan, Gözpınar, Gümüşkaşık, Gündoğdu, Güngörmüş, Gürgenli, Güzelsu, Kaşyazı, Kesertaş, Kılıç, Konacık, Korulu, Koşarlar, Köklüce, Kütüklü, Nakışlı, Onevler, Ortaca, Oymaklı, Saraycık, Seyitmahmut, Sutepe, Üçkaya, Yağmurlu, Yayladalı, Yenibardak, Yeşilyurt, Yukarıdağlıca Köyü güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Adıyaman Gerger Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Gerger Belediyesi E-İmar Durumu

Gerger imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Gerger Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Gerger Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Adıyaman Gerger ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Gerger Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Gerger Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Gerger Belediyesi güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Damal Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Adıyaman iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Adıyaman Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın