Eleşkirt Belediyesi E-İmar Durumu ve Planı Sorgulama

Ağrı Eleşkirt Belediyesi İmar Sorgulama programı ile Eleşkirt Belediyesi E-İmar Durumu, uygulama planı sorgulama ve arsa yapı izin durumu görüntüleyebilirsiniz.

Eleşkirt Belediyesi E-İmar programı ile harita üzerinden Aşağıcihanbey Mahallesi, Aydıntepe Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Değirmengeçidi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gökçayır Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Lozan Mahallesi, Müftüselim Mahallesi, Oklavalı Mahallesi, Şehit Engin Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Abdiköy Köyü, Akyumak Köyü, Alagün Köyü, Alkuşak Köyü, Arifbey Köyü, Aşağıkopuz Köyü, Aydoğdu Köyü, Çatalpınar Köyü, Çatkösedağ Köyü, Çetinsu Köyü, Çiftepınar Köyü, Dalkılıç Köyü, Değirmenoluğu Köyü, Dolutaş Köyü, Düzağıl Köyü, Düzyayla Köyü, Ergözü Köyü, Goncalı Köyü, Gözaydın Köyü, Güneykaya Köyü, Güvence Köyü, Hasanpınarı Köyü, Haydaroğlu Köyü, Hayrangöl Köyü, Hürriyet Köyü, İkizgeçe Köyü, İkizgöl Köyü, İndere Köyü, Kanatgeren Köyü, Karabacak Köyü, Kayayolu Köyü, Kokulupınar Köyü, Körpeçayır Köyü, Mollahüseyin Köyü, Mollasüleyman Köyü, Öztoprak Köyü, Palakçayırı Köyü, Pirabat Köyü, Ramazan Köyü, Sadaklı Köyü, Salkımlı Köyü, Sarıköy Köyü, Söbetaş Köyü, Sultanabat Köyü, Süzgeçli Köyü, Toprakkale Köyü, Türkeli Köyü, Uludal Köyü, Uzunyazı Köyü, Yağmurlu Köyü, Yanıkdere Köyü, Yelkesen Köyü, Yeşilova Köyü, Yığıntaş Köyü, Yukarıkopuz Köyü ada ve parsel sorgulama, imar durumu, imar planı sorgulaması yaparak arsanızın konumunu ve bilgilerini görebilirsiniz.

Ağrı Eleşkirt Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Eleşkirt belediyesi E-imar uygulaması ile Eleşkirt mahalleleri ve köyleri için 1/1000 uygulama imar planına sahip olup olmadığı, ada/parsel sorgulama, imar izni olup olmadığını öğrenme, aradığınız alanın tarla, arsa, orman vb. gibi niteliklere sahip olup olmadığını, bilgisine erişebilirsiniz.

Belediyeler harita/konum üzerinden imar durumu görüntüleyebilmeniz için genellikle Netcad keos (kent otomasyon sistemi) ya da cbs (coğrafi bilgi sistemi) programları kullanmaktadır.

Eleşkirt Belediyesi E-İmar Durumu

Ağrı Eleşkirt İmar planı sorguladığınızda gerekli detaylar hakkında bilgi edinebilmek için mutlaka plan notları bölümünü incelemelisiniz.

Sorguladığınız arazi 1/1000′ ölçeklik Eleşkirt imar uygulama planında yer alıyorsa neler yapılabileceğini, kaç kata kadar müsaade edildiğini, otopark durumunu, yan bahçe, arka bahçe mesafelerini öğrenebilirsiniz.

Eleşkirt İmar Planı Nasıl Sorgulanır?

Herhangi bir inşaat faaliyetine girmeden önce mutlaka elinizde Eleşkirt Belediyesinden alınmış arazinize ait imar durum belgesi olması gerekiyor.

Eleşkirt Belediyesi E-İmar Durumu sorgulamanıza göre sorguladığınız arazinin 1/1000 imar planına sahip olup olmadığı, tarım alanı, orman alanı, sosyal tesis alanı, konut alanı, kadastro bilgileri veya herhangi bir imar planına sahip olmayan imar dışı alan olup olmadığını görebileceksiniz.

İki şekilde Eleşkirt Belediyesi E-İmar Durumu sorgulaması yapabilirsiniz.

Eleşkirt İmar Planı

1 – Sorgulamak için Eleşkirt Belediyesinin e-imar uygulamasına girerek sizden istenecek Mahalle, Sokak, Kapı No bilgilerini girip karşınıza çıkan Parsel ve Ada numaraları seçeneklerden size ait olan Parsel/Ada No seçimi yaparak imar durumunu sorgulayabilirsiniz.

2 – Tapunuz yanınızdaysa veya Ada ve Parsel numarası bilgisine sahipseniz doğrudan adres girmenize gerek kalmadan sadece ada ve parsel numarası ile de sorgulama yapabilirsiniz.

Ağrı Eleşkirt ilçesi İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

Ada numarası ve Parsel numarası bilmiyorsanız buradan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulama yapabilirsiniz.

NOT : Eğer belediye e-imar yani harita üzerinden imar durumu görüntüleme uygulamasına sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” yazarak Eleşkirt Belediyesinin imar işlerine tapu fotokopiniz ile birlikte vermeniz gerekiyor.

Eleşkirt Belediyesi En son, En Yeni İmar Planları ve Değişiklikleri

Eleşkirt Belediyesi imar planlarındaki son durumu ve imar planı değişikliklerini belediyenin web sayfası üzerindeki duyurular bölümünden takip etmelisiniz. En yeni imar planları, askıya çıkan imar planları mutlaka duyurular bölümünde gösterilecektir.

Ağrı iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Ağrı Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rate this post

Sende Yorum Bırak

Yorum Yapmak İçin Tıkla