Elazığ Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Elazığ Belediyesi E-İmar durumu sorgulaması ile Elazığ güncel imar planları, yeni imara giren ve imara açılacak yerleri, ada ve parsel bilgisi sorgulama ve inşaat/yapı izin durumları görüntülenebilir.

Elazığ Belediyesine bağlı köy ve mahallelerin; Abdullah Paşa, Akmezra Sahil Önü, Akpınar, Aksaray, Ala Yaprak, Ataşehir, Bağlar, Bahçekapı, Cumhuriyet, Çarşı, Çatal Çeşme, Çaydaçıra, Doğu Kent, Esen Tepe, Fatih, Fevzi Çakmak, Göllü Bağ, Gülpınar, Gümüş Kavak, Güntaşı, Harput, Hicret, Hilalkent, Hürriyet, İcadiye, İzzet Paşa, Karşıbağ, Karşıyaka, Kıraç, Kırklar, Kızılay, Konak, Kültür, Merkez, Mollakendi, Mustafa Paşa, Nail Bey, Olgunlar, Org. Eşref Bitlis, Paşalar, Rızaiye, Rüstem Paşa, Safran, Salı Baba, Sanayi, Sarayatik, Sugözü, Sürsürü, Ulu Kent, Üniversite, Yeni, Yeni Bağlar, Yenice, Yeşilkuşak, Yeşilyurt, Yıldız Bağları, Yüzbaşı, Zafer Mahallesi güncel imar durumları ve imara açılacak yerler görüntülenebilir.

Elazığ Belediyesi E-İmar Planı Sorgulama

Elazığ Belediyesi E-İmar Durumu

Elazığ imar durumu sorgulama sonuçlarındaki imar plan notları bölümü dikkatle incelenmelidir. Elazığ Belediyesi İmar durum belgesine göre 1/1000 ölçeklik imar planındaki arazinin sınıfı (tarla, orman arazisi, sosyal tesis alanı, konut alanı) ve imara açık olup olmadığı sonucuna göre inşaat kat müsaadesi, yan, ön ve arka bahçe mesafeleri, otopark koşulları gibi bilgiler kontrol edilmelidir.

Elazığ Belediyesi E-İmar sorgulaması için mahalle, sokak, kapı numarası bilgilerine veya tapu bilgilerine (parsel ve ada numarası) ihtiyaç bulunmaktadır. Ada numarası ve Parsel numarası bilinmiyorsa Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü uygulaması üzerinden TKGM tapu ada/parsel numarası sorgulaması yapabilirsiniz.

Elazığ İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın

NOT : Belediye E-imar uygulamasına (KEOS, Netcad, CBS) sahip değilse veya sistem geçici olarak devre dışıysa “imar durum dilekçesi” hazırlanarak Elazığ Belediyesi imar işleri dairesine tapu fotokopisi ile birlikte başvurulması gerekmektedir.

Elazığ Belediyesi Yeni İmara Açılacak Yerler, Değişiklikler

Elazığ güncel imar planları, imara açılacak yeni yerleri (tarım arazisi, orman arazisi, sit alanı vb.) ve imar alanlarındaki değişiklikler belediyenin resmi internet sitesindeki duyurular bölümünden takip edilmelidir. Yeni imar planları ve askıya çıkan imar planlarını T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerinden de Askıdaki İmar Planları ve Yürürlükteki İmar Planlarını inceleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Güce Belediyesi E-İmar Durumu Sorgulama

Elazığ iline ait diğer ilçeler ve bağlı mahalle ve köyler için sorgulama yapmak istiyorsanız bütün Elazığ Geneli İmar Planı sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın